HAOS ZBOG TOMPSONOVOG KONCERTA U ZAGREBU: Nadležne službe u vanrednom režimu!

Zabava

20.06.2025

11:40

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Zdravstveni sektor aktiviran je u punom kapacitetu. Helikopter Ministarstva unutrašnjih poslova sa medicinskom opremom biće stacioniran u blizini Hipodroma, dok je u blizini podignut improvizovani stacionar sa 200 kreveta!

HAOS ZBOG TOMPSONOVOG KONCERTA U ZAGREBU: Nadležne službe u vanrednom režimu!

Foto: Niksa Stipanicev / Cropix / Profimedia

Niksa Stipanicev / Cropix / Profimedia

Koncert Marka Perkovića Tompsona, hrvatskog pevača čiji nastupi izazivaju brojne kontroverze zbog veličanja ustaštva, zakazan je za 5. jul na zagrebačkom Hipodromu, a nadležne službe već su u gotovo vanrednom režimu priprema. Prema zvaničnim podacima, za događaj je prodato neverovatnih pola miliona ulaznica, što predstavlja logistički i bezbednosni izazov bez presedana u regionu.

Zdravstveni sektor aktiviran je u punom kapacitetu. Helikopter Ministarstva unutrašnjih poslova sa medicinskom opremom biće stacioniran u blizini Hipodroma, dok je u blizini podignut improvizovani stacionar sa 200 kreveta, lociran na Sajmištu, piše Index.hr.

Republika

Foto: Niksa Stipanicev / Cropix / Profimedia

Tompsonov koncert je veliki izazov za Hrvatsku

Ministarstvo zdravlja je naložilo svim zagrebačkim bolnicama da formiraju krizne štabove i oslobode 20% postojećih kapaciteta, što uključuje najmanje 50 kreveta po ustanovi. Pored toga, osoblje je pozvano da se dobrovoljno prijavi za rad u privremenoj bolnici.

Stacionar će imati 20 lekara, uključujući specijaliste hitne medicine, anesteziologe, hirurge, pedijatre, interniste i psihijatre, kao i 40 medicinskih sestara i dodatnu podršku studenata administracije. Bolnice su zadužene da obezbede i medicinski materijal poput mobilnih respiratora, infuzija i kompleta za šivenje rana.

Na terenu će biti raspoređeno oko 200 pripadnika hitne pomoći u 16 vozila unutar Hipodroma, 10 vozila u okolini i 27 fiksnih medicinskih punktova. Biće uključeno osoblje iz čak 14 županijskih službi.

Pored zdravstvenih izazova koje nosi ovako masovan skup tokom letnjih vrućina — uključujući dehidraciju, kolapse i potencijalno desetine srčanih udara dnevno — problem predstavlja i praznična sezona sa smanjenim brojem raspoloživih radnika. Neke bolnice razmatraju uvođenje 24-časovnih dežurstava.

Dodatni izazovi očekuju se i u saobraćaju, s obzirom na to da se predviđa potpuni kolaps u pojedinim delovima Zagreba. Organizatori su najavili i lansiranje mobilne aplikacije MPT, dostupne od četvrtka na App Store-u i Google Play-u, kojom će posetioci moći da prate važne informacije vezane za događaj.

Iako su pripreme opsežne, zdravstvene vlasti ističu da su planovi podložni izmenama u skladu sa novim podacima koje budu dostavljali organizatori.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

BONUS VIDEO:

Komentari (0)

Loading