STIŽE PRAVI LETNJI DAN! Temperatura danas do 30 stepeni, ali evo kada nam stižu kiša i pljuskovi!

Vesti

30.05.2026

06:18

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Nakon svežeg jutra, tokom dana će biti pretežno sunčano i toplo, uz maksimalnu temperaturu oko 28 stepeni.

STIŽE PRAVI LETNJI DAN! Temperatura danas do 30 stepeni, ali evo kada nam stižu kiša i pljuskovi!

Foto: AI

U Srbiji će danas, nakon svežeg jutra, tokom dana preovladavati pretežno sunčano i toplo vreme, uz prijatne vremenske prilike u većem delu zemlje. Prema podacima Republičkog hidrometeorološkog zavoda, maksimalna dnevna temperatura kretaće se od 26 do 30 stepeni Celzijusa, što će mnogim građanima omogućiti boravak na otvorenom i uživanje u gotovo letnjim uslovima.

Ipak, meteorolozi najavljuju da će u drugom delu dana doći do postepenog naoblačenja sa severa. Umerena oblačnost najpre će zahvatiti severne krajeve Srbije, a tokom večeri i noći u pojedinim delovima Vojvodine može usloviti kratkotrajnu kišu ili lokalne pljuskove. Vetar će biti slab do umeren, dok se sredinom dana i posle podne u Vojvodini i istočnoj Srbiji očekuju povremeno i jači udari zapadnog i severozapadnog vetra. Jutarnja temperatura kretaće se od 5 do 14 stepeni Celzijusa.

Foto: AI

 

Slično vreme očekuje se i u Beogradu. Nakon svežeg jutra, tokom dana će biti pretežno sunčano i toplo, uz maksimalnu temperaturu oko 28 stepeni. Kasnije posle podne i u večernjim satima očekuje se povećanje oblačnosti, dok tokom noći postoji mogućnost kratkotrajne kiše. Vetar će biti slab do umeren, zapadnog i severozapadnog pravca.

Kada je reč o vremenskim prilikama u narednih sedam dana, odnosno do 6. juna, u nedelju će se zadržati pretežno sunčano i toplo vreme sa temperaturama od 26 do 30 stepeni.

Uz lokalni razvoj oblačnosti, kratkotrajna kiša ili pljusak sa grmljavinom mogući su uglavnom u brdsko-planinskim predelima. Od ponedeljka do četvrtka očekuje se promenljivo i nestabilnije vreme u svim krajevima Srbije, uz čestu pojavu pljuskova i grmljavine, koji lokalno mogu biti izraženijeg intenziteta. Stabilizacija vremenskih prilika očekuje se u petak i subotu, 5. i 6. juna.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading