Sneg zatrpava Srbiju danas, stiže pravi zimski udar: Evo kakvo vreme nas čeka do kraja nedelje!

Vesti

17.02.2026

06:16

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Meteorolozi upozoravaju na nagle promene vremena.

Sneg zatrpava Srbiju danas, stiže pravi zimski udar: Evo kakvo vreme nas čeka do kraja nedelje!

Foto: Shutterstock/New Africa/Sandra07031990/Ivan Kurmyshov/Mariia Vd/vectorart95

Vreme

U Srbiji će danas biti oblačno, vetrovito i osetno hladnije, uz padavine koje će u mnogim krajevima dovesti do formiranja snežnog pokrivača, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).

Prema najnovijim prognozama, u predelima južnije od Save i Dunava očekuje se formiranje snega visine od 8 do 20 centimetara, dok će u planinskim predelima snežni pokrivač biti i veći.

Sneg u brdsko-planinskim krajevima, kiša prelazi u sneg u nižim predelima

U brdsko-planinskim oblastima sneg će padati tokom celog dana. U nižim predelima jutro će obeležiti kiša i susnežica, koja će tokom prepodneva u zapadnim, centralnim i istočnim krajevima preći u sneg, dok se u južnim delovima zemlje prelazak u sneg očekuje u popodnevnim satima.

Na severu Srbije prognoziraju se mešovite padavine – kiša, susnežica i sneg, dok će se suvo vreme zadržati jedino na krajnjem severu Vojvodine.

Jak severni vetar i pad temperature

Vetar će biti slab do umeren, ali će sredinom dana povremeno jačati, uz severni i severozapadni pravac. Jutarnja temperatura kretaće se između 1 i 6 stepeni, dok će najviša dnevna temperatura biti od 0 do 3 stepena, a na severu zemlje od 4 do 6 stepeni.

Prestanak snega očekuje se krajem dana i tokom noći.

Vreme u Beogradu: kiša, susnežica i sneg

I u Beogradu će danas biti oblačno, vetrovito i hladnije, uz smenu kiše, susnežice i snega. U južnim delovima grada očekuje se i formiranje snežnog pokrivača.

Vetar će biti slab i umeren, povremeno jak, severni i severozapadni. Dnevna temperatura biće stabilna, između 2 i 4 stepena, dok se u večernjim satima očekuje prestanak padavina.

Vremenska prognoza za narednih 7 dana

Prema izgledima vremena do 24. februara, Srbiju očekuju česte temperaturne oscilacije:

  • Sreda i četvrtak: toplije vreme sa dužim sunčanim intervalima

  • Četvrtak uveče: naoblačenje sa kišom prvo u Bačkoj, Sremu, zapadnoj i jugozapadnoj Srbiji

  • Petak: padavine se šire na ostale krajeve uz novo zahlađenje

  • Vikend: suvo vreme sa sunčanim intervalima, ujutru slab do umeren mraz

  • Subota: veoma hladno tokom dana

  • Od nedelje: postepeni porast temperature

Meteorolozi upozoravaju na nagle promene vremena, pa se građanima savetuje oprez u saobraćaju i adekvatna priprema za zimske uslove.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading