ZATIŠJE PRED BURU, OČEKUJTE HAOS! Gužve na granicama SADA nema, ali će uveče nastati PAKAO!

Vesti

03.05.2026

06:39

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Na kraju produženog prazničnog vikenda očekuje se pojačan intenzitet saobraćaja na gotovo svim važnijim putnim pravcima u zemlji, posebno u popodnevnim i večernjim satima pre svega na prilazima većim gradovima, kao i na naplatnim rampama, gde su moguća zadržavanja i usporena vožnja.

ZATIŠJE PRED BURU, OČEKUJTE HAOS! Gužve na granicama SADA nema, ali će uveče nastati PAKAO!

Foto: TANJUG/ ALEKSANDRA PLAVŠIĆ/bs

Prema informacijama Uprave granične policije dobijenim u 5.15 časova, nema zadržavanja na putničkim terminalima naših graničnih prelaza, dok se na teretnim terminalima, na izlazu, vozila zadržavaju sat vremena na Batrovcima i Šidu.

Na ostalim graničnim prelazima nema zadržavanja za sve kategorije vozila, kao ni na naplatnim stanicama na auto-putevima u Srbiji, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).

Na kraju produženog prazničnog vikenda očekuje se pojačan intenzitet saobraćaja na gotovo svim važnijim putnim pravcima u zemlji, posebno u popodnevnim i večernjim satima pre svega na prilazima većim gradovima, kao i na naplatnim rampama, gde su moguća zadržavanja i usporena vožnja.

Dodatno opterećenje očekuje se i na deonicama na kojima je zbog radova izmenjen režim saobraćaja, pa se vozačima savetuje povećan oprez i strpljenje, ukazuju iz AMSS.

U Srbiji će danas nakon hladnog jutra, mestimično sa slabim prizemnim mrazem, u većem delu zemlje u toku dana biti pretežno sunčano i toplije, a samo na jugozapadu, jugu i istoku zemlje promenljivo oblačno, još ponegde s kratkotrajnom kišom.

Prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda, najniža temperatura će iznositi od 0 do 9, a najviša od 16 do 23 stepena Celzijusa.

Na visokim planinama očekuje se prolazno provejavanje snega.

Duvaće slab i umeren, u donjem Podunavlju i na jugu Srbije kratkotrajno pojačan vetar, istočnih smerova. I u Beogradu danas pretežno sunčano i toplije. Vetar slab i umeren, jugoistočni.

Najniža temperatura od 4 do 9, a najviša oko 21 stepen.

Prema izgledima vremena za narednih sedam dana, do nedelje, 10. maja, dnevne temperature biće u osetnom porastu - od ponedeljka do srede od 24 do 29 stepeni a od četvrtka do kraja sedmice od 22 do 27 stepeni.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Tagovi

Komentari (0)

Loading