NAPRAVILI KORAK DALJE U SVOM PAKLENOM PLANU! Hajka na ministra Selakovića se nastavlja - još jedan sramotan potez Nenadića!

Vesti

15.12.2025

11:57

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Ne podnose jasan neuspeh!

NAPRAVILI KORAK DALJE U SVOM PAKLENOM PLANU! Hajka na ministra Selakovića se nastavlja - još jedan sramotan potez Nenadića!

Foto: Milos Tesic/ATAImages,M.M./ATAImages,TANJUG/ DRAGAN KUJUNDZIC

Iz krugova blokadera, u kojima se, prema tvrdnjama, nalaze i odmetnuti delovi državnog sistema, uz snažnu podršku političkih i finansijskih pokrovitelja, pojačava se kampanja sa jasnim ciljem – da se napadima na saradnike i najbliže okruženje predsednika Srbije Aleksandra Vučića oslabi njegova pozicija i na taj način ukloni ono što vide, jasno, kao glavnu prepreku ostvarenju svojih planova.

Po svemu sudeći, oni su sada otišli korak dalje!

Hajka na ministra kulture Nikolu Selakovića iz Javnog tužilaštva za organizovani kriminal (JTOK) na čelu sa Mladenom Nenadić, u slučaju "Generalštab", se ne zaustavlja. Pa je tako danas Javno tužilaštvo za organizovani kriminal podiglo optužni predlog protiv ministra kulture Nikole Selakovića, sekretarke Ministarstva kulture Slavice Jelače, vršioca dužnosti direktora Republičkog zavoda za zaštitu spomenika kulture Gorana Vasića i vršioca dužnosti direktora Zavoda za zaštitu spomenika kulture grada Beograda Aleksandra Ivanovića, kako se navodi iz JTOK-a zbog sumnje na nezakonitosti prilikom skidanja statusa kulturnog dobra sa zgrada kompleksa „Generalštab“.

Foto: Tanjug / Sava Radovanovic, Tanjug / Rade Prelić, Tamara Pavišić

 

Očigledo je da ciljevi blokadera putem nasilnih protesta nisu urodili plodom, dok su pristalice takozvane obojene revolucije doživele poraz na svim do sada održanim izborima.

Zbog toga se, kako se ocenjuje, pribegava poslednjem preostalom mehanizmu – pojačanom političkom i medijskom pritisku usmerenom direktno na vrh vlasti!

ISTA ADRESA

Podsetićemo i na to da su tajkunski mediji ranije pompezno objavili da je JTOK, koji vodi tužilac Mladen Nenadić, izdao nalog SBPOK da se Selaković dovede na saslušanje jer se, navodno, nije odazvao na poziv. Međutim, nakon što je ministar istog dana sam otišao do JTOK, pre 16 časova, ispostavilo se da tamo nije bilo nikoga. 

Ovo je pozadina nezapamćene hajke na ministra kulture

Selaković je, kažu dobro upućeni sagovornici našeg portala, samo neko preko koga oteti deo pravosuđa želi prečicom da stigne do Siniše Malog, ministra finansija, i na kraju samog predsednika Srbije Aleksandra Vučića. Cilj je, između ostalog, i narušavanje odnosa sa SAD jer kompleks na mestu ruševine Generalštaba gradi američki investitor i to ni manje ni više nego zet i bliski saradnik Donalda Trampa Džared Kušner.

- Ovo se radi s ciljem da se oljaga i okrivi predsednik Vučić, koji predstavlja najveću prepreku upravo toj blokaderskoj kriminalnoj bandi i njihovim stranim nalogodavcima. A meni će biti čast da se borim u njegovom stroju, da se borim protiv tih gluposti. Nema nikakvog kriminala. Reč je o politički isfabrikovanim pričama blokadera i kriminalaca u delu državnog sistema - navodi ministar Selaković.

Đukanović: Užasna kampanja laži

Vladimir Đukanović, branilac ministra Selakovića, izjavio je da su JTOK i pojedini mediji, pre svega N1 i Nova S, brutalno slagali.

Republika

Foto: Tanjug/Tara Radovanović

Vladimir Đukanović, branilac ministra Selakovića

- Danima slušamo jednu laž, a to je da se Nikola Selaković, navodno, nije odazvao na poziv Javnog tužilaštva za organizovani kriminal, što je apsolutno netačno. Lično sam bio prisutan prošle srede, kad je dobio poziv i kad je poslao dopis da je sprečen da u petak dođe i da može da dođe u sredu u osam časova. Oni su sve vreme to krili da bi preko N1 i Nove S mogli da vode užasnu kampanju i da izmisle kako se on nije odazvao pozivu da bi mogli da izdaju nalog za hapšenje - rekao je Đukanović.

Kako se navodi u sramotnom ptužnom predlogu JTOK-a, sumnja se da su osumnjičeni, postupajući u okviru svojih službenih ovlašćenja, učestvovali u radnjama kojima je nezakonito uklonjeno svojstvo kulturnog dobra sa objekata Generalštaba, čime je pričinjena šteta javnom interesu i povređen zakonski režim zaštite kulturne baštine.

Javno tužilaštvo za organizovani kriminal saopštilo je da se istraga ne završava ovim optužnim predlogom, te da se nastavlja sa preduzimanjem daljih radnji u cilju utvrđivanja da li se u postupanjima još nekih lica stiču obeležja krivičnog dela.

DIRIGOVANO!

Povodom hajke, najpre blokaderskog sudije Nenadića, oglasio se i lider SNS i savetnik predsednika Srbije Miloš Vučević.

Republika

Foto: Tanjug / Ministarstvo Kulture, Tanjug / Vladimir Šporčić

 

On je podržao je Selakovića i poručio da će istina pobediti sve pritiske i laži blokadersko-tužilačke bande koja se odrodila od naroda i države i orkestriranu hajku na čoveka koji služi svom narodu i otadžbini.

- Zajedno ćemo opet pobediti lažljive tajkunske medije i one što drže lekcije o navodnom poštenju, a izigravali su i tužioce i sudije i potpuno uništili sistem pravosuđa dok su bili na vlasti - rekao je Vučević.

BONUS VIDEO

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading