PREMIJER MACUT NAJAVIO: Srbija ima partnere - Uskoro dodatni kanali snabdevanja gorivom!
Premijer Srbije Đuro Macut istakao da Srbija ima dovoljno resursa i pouzdanih partnera da prevaziđe aktuelnu energetsku situaciju, uz stalnu koordinaciju nadležnih organa i transparentno obaveštavanje javnosti.
Foto: Instagram/vlada.republike.srbije
Premijer Srbije Đuro Macut sastao se danas sa prvim potpredsednikom vlade i ministrom finansija Sinišom Malim kako bi se usaglasili finansijski i operativni mehanizmi koji će omogućiti da se aktuelna energetska situacija drži pod kontrolom i rekao da će se u narednim danima intenzivno raditi sa svim našim partnerima kako bismo obezbedili dodatne kanale snabdevanja.
Macut je istakao da je posle jučerašnje sednice vlade od ranih jutarnjih sati nastavljena koordinacija svih nadležnih organa, saopšteno je iz vlade.
- Svestan sam da ova odluka Sjedinjenih Američkih Država može uticati na snabdevanje energentima, zato ćemo u narednim danima intenzivno raditi sa svim našim partnerima kako bismo obezbedili dodatne kanale snabdevanja i očuvali sigurnost građana i privrede- rekao je predsednik vlade. Macut je dodao da su skladišta puna i rezerve na maksimumu te da razloga za brigu nema.
-Želim da pozovem sve građane na strpljenje i razumevanje, Srbija ima snage, resurse i pouzdane partnere da prevaziđe i ovaj izazov, a interes naših građana i bezbednost snabdevanja ostaju naš apsolutni prioritet- istakao je Macut.
On je naglasio da će vlada o svakom koraku koji se bude preduzimao transparentno i blagovremeno obaveštavati javnost.
BONUS VIDEO
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (4)
Stefan
17.11.2025 14:28
Srbija samo moze da ide napred uz ovakvog Predsednika ovo sve bude pa prodje
Ivana
17.11.2025 14:33
Dobre vesti!
Ika
17.11.2025 14:43
Nema sumnje da ce S4bija naci resenje za sve
Mara
17.11.2025 14:43
S4bija ce pobediti