MINISTARKA MESAROVIĆ POSETILA VINARIJU "MATALJ" U NEGOTINU Ekskluzivno najavila KONKURS ZA VINARE koji će biti raspisan u naredne dve nedelje EVO KO ĆE SVE MOĆI DA SE PRIJAVI

Republika.rs

Autor:

Vesti

31.10.2025

16:35

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović objavila dobre vesti za vinare.

MINISTARKA MESAROVIĆ POSETILA VINARIJU "MATALJ" U NEGOTINU Ekskluzivno najavila KONKURS ZA VINARE koji će biti raspisan u naredne dve nedelje EVO KO ĆE SVE MOĆI DA SE PRIJAVI

Foto: Ministarstvo privrede

Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović obišla je vinariju „Matalj“ u Negotinu.

 

- Imam tu čast da smo posetili divno porodično preduzeće, vinariju Matalj. Obišli smo njihov proizvodni pogon i upoznali smo se sa svim onim što rade. U pitanju je ozbiljna vinarija koja proizvede 200.000 boca vina. Oni sada plasman svoje robe imaju na domaćem tržištu, krenuli su i ka inostranim tržištima. Ministarstvo privrede će u narednom periodu podržati i ovu divnu kompaniju koja posluje u Negotinu. Ono na šta sam posebno ponosna i što sam videla danas je da predsednik opštine ima otvoren dijalog sa svim privrednicima i koji traje. Oni će u narednom periodu imati punu podršku Ministarstva privrede i našeg predsednika Aleksandra Vučića. Pozvala sam i ovu veliku kompaniju da budu promovisani od strane Ministarstva privrede na svim sastancima koji predstoje u NR Kini. Oni će već biti prisutni na sajmu u Šangaju. Očekujem i da će tamo postići uspeh za poslovanje - rekla je Mesarović.

Ministarka Mesarović ekskluzivno je najavila raspisivanje konkursa za vinare.

- Na inicijativu našeg predsednika Aleksandra Vučića, Ministarstvo privrede će u naredne dve nedelje raspisati konkurs za podršku vinarima. Nikad snažnije nećemo izaći za podršku ka proizvođačima vina, imajući u obziru to da je konkurentan na stranim tržištima. Vrednost konkursa je 150 miliona dinara. Ovde će biti posvećena pažnja ženama vinarima, mladima do 35 godina i vinarima u ruralnim područjima. Pozivam sve proizvođače na teriroriji naše zemlje i iskoriste podršku države -navela je Mesarović.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading