OBUSTAVLJEN SAOBRAĆAJ U CENTRU BEOGRADA! Vozači, tražite alternativu - od 17 časova zaboravite na ovaj deo grada! (FOTO, VIDEO)
Obustava saobraćaja će trajati ceo dan.
Foto: ST/Vladimir Lukić
Takovska ulica u Beogradu, od raskrsnice s Ulicom kneza Miloša do Svetogorske, trenutno je blokirana za saobraćaj.
Na ovom delu postavljeni su šatori i ozvučenje u okviru priprema za protest "Građani protiv blokada", dok policija reguliše kretanje vozila i pešaka, posebno na raskrsnicama s Kosovskom i Svetogorskom ulicom.
Pripreme za protestnu šetnju "Građani protiv blokada"
Kako se može videti na licu mesta, u Takovskoj ulici montirani su šatori i cisterne za vodu.
Na banderama je postavljeno ozvučenje, a deo opreme nalazi se i ispred zgrade RTS.
Sve je organizovano da bi skup građana koji se protive blokaderskom nasilju mogao da počne u 17 časova, a učesnici će se kretati do zgrade javnog servisa u Takovskoj ulici.
Organizatori protesta, Centar za društvenu stabilnost, naveli su da je cilj okupljanja da građani zajednički upute zahtev RTS da izveštava istinito, sveobuhvatno i odgovorno o događajima od javnog značaja.
Skup je deo šire inicijative pod nazivom "Građani protiv blokada", koja se danas održava širom Srbije.
Policija apeluje na vozače i pešake da koriste alternativne pravce i da se pridržavaju uputstava na terenu da bi saobraćaj tekao što bezbednije i bez zastoja.
Organizatori očekuju da će okupljanje biti mirno i da će građani imati priliku da iskažu svoje stavove u skladu sa zakonom.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)