SKANDAL! KURTI I SVEČLJA ZVECKAJU ORUŽJEM?! Optužuju Srbiju da šalje dronove na Kosove i Metohiju, žalili se i KFORU!
Prištinske vlasti traže od KFOR-a istragu o navodnim preletima srpskih dronova nad teritorijom Kosova i Metohija.
Foto: AP Florent Bajrami/Schutterstock/Zarko Prusac/AP Pavel Bednyakov/AP Alex Brandon
Prištinske vlasti ponovo pokušavaju da izrežiraju skandal, ovog puta alarmirajući KFOR zbog navodne „povrede vazdušnog prostora“. Uskoro će se jasno pokazati da li je u pitanju samo još jedna providna kampanja sa ciljem provokacije i skretanja pažnje sa stvarnih problema, ili je reč o pokušaju da se lažno optuži Srbija za prelete dronova iznad svoje južne pokrajine.
I dok se u Prištini utrkuju da ponavljaju tvrdnje bez ijednog dokaza, tzv. ministar unutrašnjih poslova privremenih institucija, Dželjalj Svečlja, izlazi sa optužbama da „Srbija povređuje kosovski vazdušni prostor“ i da „srpski dronovi neovlašćeno kruže Kosovom“. Ove reči više liče na propagandni pamflet nego na ozbiljnu izjavu zvaničnika.
Svečlja se dotakao i zatvaranja srpskih institucija na Kosovu, koje Priština bezobrazno naziva „paralelnim strukturama“, hvaleći se da su ostale aktivne samo zdravstvene i obrazovne ustanove. On je naglasio da je sve rađeno u „koordinaciji sa međunarodnom zajednicom“, iako su mnogi reagovali na ovakvo nasilno ukidanje srpskih institucija.
Juče je obeležena dvogodišnjica sukoba u selu Banjska. Za razliku od prošle godine, kada su ovaj događaj obeležili dolasci najviših kosovskih zvaničnika u ovo malo turističko mesto, juče, na godišnjicu, takvo obeležavanje je izostalo.
Ipak, sveće i cveće su u ovom selu u opštini Zvečan zapalile položile porodice i prijatelji ubijenih Srba.
Kosovski zvaničnici su i ove godine obeležili događaj, međutim, na jugu.
Kosovski premijer u tehničkom mandatu Aljbin Kurti, u društvu ministra unutrašnjih poslova Dželjalja Svečlje i direktora Kosovske policije, Gazmenda Hodže, položio je cveće na grob Afrima Bunjakua u Vučitrnu. Ubrzo nakon toga, u Prištini je održana komemoracija u njegovu čast.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)