"DRŽAVA NIJE DA BUDETE NA VLASTI JEDAN DAN" - Vučić sumirao drugi dan u Kini: "IMALI SMO MNOGO VAŽNIH SASTANAKA" (VIDEO)

Republika.rs

Autor:

Vesti

03.09.2025

17:00

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Sve u interesu građana Srbije.

"DRŽAVA NIJE DA BUDETE NA VLASTI JEDAN DAN" - Vučić sumirao drugi dan u Kini: "IMALI SMO MNOGO VAŽNIH SASTANAKA" (VIDEO)

Foto: instagram.com/buducnostsrbijeav

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić podelio je video-poruku u kojoj je rezimirao dešavanja tokom drugog dana svoje posete Kini.

Kako je istakao, nakon prisustva impozantnoj vojnoj paradi, održao je i niz značajnih sastanaka.

- Imali smo mnogo važnih susreta i sastanaka, razgovorali smo sa kompanijama iz različitih oblasti da pronađemo najbolja rešenja za naše građane - započeo je Vučić u opisu videa.

- Bili smo na paradi vojnoj, gde ste mogli da vidite ne samo strahoviti napredak kineske vojske, već kineske industrije, kineske tehnologije. Kina je danas neverovatno napredna, mnogo toga su uradili i danas su rame uz rame, ili prsa u prsa sa Sjedinjenim Američkim Državama u borbi za prvo mesto kao svetska i vojna, i politička i ekonomska velesila - poručio je Vučić.

- Ono što je izuzetno važno za građane, mi smo danas obavili mnogo razgovora sa predstavnicima kako kineskih vojnih kompanija, sa ukupno 11 kompanija smo obavili razgovore, sutra imamo još tri u različitim sferama društvenih oblasti. Jer znate, država nije da vi budete na vlasti jedan dan više, već da nekome ko dolazi posle vas ostavite da ima mnogo više, mnogo veće bogatstvo, nego što su nama ostavili svojevremeno.

Bonus video: 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (6)

Loading
Milica

03.09.2025 17:22

Predsednik je bio prisutan na vaznim sastancima.

Vlastimirka

03.09.2025 17:32

Oduševljava što jasno kaže da Kina rame uz rame stoji sa SAD, jer samo lider koji otvoreno govori istinu može pokazati narodu gde se nalaze pravi centri moći u svetu i kako to iskoristiti za nacionalni interes.

Biserka

03.09.2025 17:33

Njegovi sastanci sa četrnaest kineskih kompanija šalju poruku da Srbija nikada nije mala i nevažna, već da je država koja zna da se predstavi ozbiljno i da izvuče maksimalnu korist za svoj narod.

Kristivoje

03.09.2025 17:33

Srbija pod njegovim rukovodstvom postaje sve privlačnija za strane investitore, a pažnja kineske privrede je dokaz da se rezultati već vide i da će ih biti još više u narednom periodu.