"PRVO SMO IMALI PLENUMAŠE, KOJI SU SE PRETVORILI U BLOKADERE, A SADA I U KONTEJNER TERORISTE"! Ana Brnabić o blokaderskom bezumlju!
Kontejner teroristi danas svim građanima Srbije uskraćuju pravo na kretanje, na miran dostojanstven život, na lečenje, na rad, rekla je Brnabić.
Foto: Printscreen Pink.rs
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić osvrnula se na teror koji sprovode blokaderi nad građanima Srbije od novembra prošle godine.
On se samo pojačao od Vidovdana i njihovog proplaog protesta u Beogradu..
- Hajde da posle ovih nekoliko dana da zaključimo šta smo mi sve imali i sa čim smo se sve suočili u Srbiji svi naši građani, pa na kraju krajave i država. Mi smo na početku imali neke plenumaše, koji su se onda pretvorili u blokadere, koji su sada postali kontejner teroristi - rekla je Brnabić i nastavila:
- Uprkos svemu tome, pre svega naši građani, onda svakako i država, i naša policija ostali su u potpunosti suzdržani i izuzetno, izuzetno strpljivi i tolerantni. Kontejner teroristi danas svim građanima Srbije uskraćuju svako pravo, svako osnovno ljudsko pravo, pravo na kretanje, pravo na miran dostojanstven život, pravo na lečenje, pravo na rad. Dakle svakodnevno i na to je naša država i policija reagovala suzdržano i uz minimalnu upotrebu sile.
Podsećamo, Brnabić je reagovala na objavu evropske komesarke za proširenje Marte Kos koja je navela da EU "pažljivo prati izveštaje o prekomernoj upotrebi sile protiv demonstranata u Srbiji".
- Dozvolite mi da brzo razjasnim ovo - nije bilo prekomerne upotrebe sile protiv demonstranata u Srbiji. Naprotiv. i znamo kako izgleda prekomerna upotreba sile - navela je ona u postu uz koji je priložila video na kojem se vidi kako policija razbija demonstracije u Nemačkoj, Holandiji, Francuskoj.
- U videu je priloženo samo nekoliko primera. Ali, ovo nije Srbija, ovo su neke od najnaprednijih demokratija EU - poručila je Brnabić evropskoj komesarki.
Bonus video
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (1)
Dzeki
04.07.2025 21:07
Kontejner teroristi neće proći!