KOLAPS U BEOGRADU! Povučen gradski prevoz u prestonici ZBOG BLOKADERA!

Vesti

02.07.2025

22:12

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

U Beogradu, na više mesta i u više delova grada u toku dana i večeri građani su blokirali ulice i raskrsnice.

KOLAPS U BEOGRADU! Povučen gradski prevoz u prestonici ZBOG BLOKADERA!

Foto: TANJUG/ NENAD MIHAJLOVIĆ

TANJUG/ NENAD MIHAJLOVIĆ/

Sva vozila GSP-a, po operativnom nalogu, u 20:45 povlače se u garažu.

- Po operativnom nalogu, od 2. juna u 20:45, vozila javnog gradskog prevoza se povlače za garažu. Poslednji polasci na linijama javnog gradskog prevoza neće biti ostvareni, a rad linija noćnog saobraćaja je uslovljen operativnom situacijom na terenu. Napomena: vozila prigradskog saobraćaja (Mladenovac, Sopot, Surčin, Barajevo, Lazarevac i Obrenovac) nastavljaju sa radom uz povremena odstupanja od važećeg reda vožnje - navodi se u nalogu GSP, pišu beogradski mediji.

U 17:30 sati zbog blokada saobraćaja i okupljanja građana na više lokacija, po operativnom nalogu sva vozila sa tramvajskih, e‒bus i trolejbuskih linija su povučena su iz saobraćaja i ne saobraćaju do kraja dana.

U Beogradu, na više mesta i u više delova grada u toku dana i večeri građani su blokirali ulice i raskrsnice.

Podsetimo, male grupe studenata koji blokiraju fakultete i građana koji ih podržavaju večeras su nastavili da blokiraju pojedine raskrsnice i ulice u Beogradu, Novom Sadu, Nišu i još nekim gradovima u Srbiji. Protest studenata u blokadi i građana koji ih podržavaju održan je ispred Filozofskog fakulteta u Beogradu, u znak podrške kolegi, nakon čega su okupljeni krenuli u protestnu šetnju.

Studenti u blokadi Filozofskog fakulteta pozvali su na protest jer je, kako tvrde, njihov kolega Aleksa Stanković, "sinoć napadnut od strane policije ispred svoje kuće". Oni su potom krenuli u protestnu šetnju prema Brankovom mostu koji su nakratko blokirali, a zatim ka Savamali usput obarajući kontejnere.

Manja grupa ljudi okupila se ispred Palate pravde protestujući zbog hapšenja anesteziologa iz Beograda koji je uhapšen posle protesta na Vidovdan. Saobraćaj je blokiran i u Glavnoj ulici i na Avijatičarskom trgu u Zemunu odakle se linije javnog prevoza preusmeravaju.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (9)

Loading
zoki

02.07.2025 22:34

Dobro ima vremena da ih pogaze.

simke

02.07.2025 22:43

Nasilje koje nema granicu se klasifikuje kao terorizam

Vuk

02.07.2025 22:43

Toliku štetu nam ni rat ne bi naneo.

Cile

02.07.2025 22:44

Mnogo im se tolerise!