UDARNO! UHAPŠENA DEKANKA MEDICINSKOG FAKULTETA U NOVOM SADU!

Vesti

11.06.2025

07:27

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Velika akcija policije!

UDARNO! UHAPŠENA DEKANKA MEDICINSKOG FAKULTETA U NOVOM SADU!

Foto: Shutterstock/fukume, Pixabay/Fleimax/Ratfink 1973

Hapšenje

Dekanka Medicinskog fakulteta u Novom Sadu Snežana Brkić uhapšena je, nezvanično saznaje Kurir.

Kako saznajemo, u akciji je uhapšeno ukupno šest osoba za koje se sumnja da su uvećavali zarade profesorima mimo svakih pravila.

Prof. dr Snežana Brkić je redovni profesor Medicinskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, gde trenutno obavlja i funkciju dekanice. Specijalista je infektivnih bolesti i virusologije, sa bogatom akademskom i kliničkom karijerom koja traje više od tri decenije. Diplomirala je na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu 1989. godine, a već 1991. je magistrirala. Specijalizaciju iz infektivnih bolesti završila je 1993, dok je doktorirala 2000. godine. Uz kliničku praksu, godinama predaje studentima i objavila je više od 200 naučnih radova, kao i niz stručnih knjiga i praktikuma.

U Kliničkom centru Vojvodine radi na Klinici za infektivne bolesti, gde se bavi lečenjem najtežih virusnih i bakterijskih infekcija. Tokom pandemije kovida-19 bila je jedan od najistaknutijih stručnjaka iz Vojvodine u borbi protiv širenja zaraze, kao i u edukaciji zdravstvenih radnika i šire javnosti.

Brkić je 2021. godine postala prva žena na čelu Medicinskog fakulteta u Novom Sadu. Tokom njenog mandata, fakultet je unapredio naučno-istraživački rad, ali i nastavu, posebno kroz uvođenje novih digitalnih formata i međunarodnu saradnju.

Međutim, njen mandat od nedavno je u fokusu i zbog ozbiljnih optužbi. Više javno tužilaštvo u Novom Sadu pokrenulo je krivični postupak protiv nje i još nekoliko članova štrajkačkog odbora zbog sumnje u zloupotrebu službenog položaja i ometanja rada fakulteta. U prijavi se navodi da je Brkić, zajedno sa saradnicima, učestvovala u organizovanju štrajka koji je doveo do blokade nastave i povrede prava zaposlenih i studenata. Predmet vodi Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije, a kako navode lokalni mediji, istraga je još u toku.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (26)

Loading
Ana

11.06.2025 07:58

A stvarno šta je očekivala,da će ovako moći doveka.

Igor

11.06.2025 07:59

Otkrivaju se polako ali sigurno sumnjive radnje zaposlenih. Neka odgovara dekanka za svoja učinjena dela.

Una

11.06.2025 08:45

Zakon važi za sve.

Tina

11.06.2025 08:54

Dekanka je to i zasluzila, molim lepo