KOSOVO I METOHIJA JE NAŠ ZAVET! Vučić: "Dogode se vremena kad mulj ispliva na površinu, kada najgori dobiju pozornicu za svoja nedela"!

Republika.rs

Autor:

Vesti

17.05.2025

19:33

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Predsednik Srbije Aleksandar Vučič govorio je na Svenarodnom saboru u Nišu i o situaciji na Kosmetu.

KOSOVO I METOHIJA JE NAŠ ZAVET! Vučić: "Dogode se vremena kad mulj ispliva na površinu, kada najgori dobiju pozornicu za svoja nedela"!

Foto: Printscreen/Pink TV

Kosovo i Metohija je naš zavet, a u Nišu politiku vode i državu ruše oni koji otvoreno govore da su za "nezavisno Kosovo", kazao je predsednik Aleksandar Vučić na velikom skupu u Nišu..

- Kako je moguće da smo takve prihvatili za nekakve vođe? Kako je moguće da su ti u prošlosti okupljali veliki broj ljudi? Moguće je. Dogode se vremena kad mulj ispliva na površinu, kada najgori dobiju pozornicu za svoja nedela. Bezbroj je takvih primera u istoriji, ali je dobro što nikada brže naš narod nije sve razumeo i sve shvatio. Dobro je da smo krenuli da se suprostavljamo - kazao je on.

Podsećamo, Vučić je rekao na skupu i da su nam blokaderi šest meseci uništavali zemlju i da sada mora da počne da se radi više nego ikada.

- Razarali su nam zemlju. Svi brojevi su nam pali. Skupo smo platili njihov pokušaj provođenja obojene revolucije. Skupo smo to platili svi kao građani. Skupo kao država, skupo kao zemlja. I zato ne smemo da očajavamo. Ne smemo da se žalimo. Moramo da počnemo da radimo više nego ikada - poručio je Vučić.

On je rekao da je sada zadatak svih da se bore za Srbiju jače i snažnije nego ikada, kako bi ponovo bila najbrže rastuća ekonomija Evrope i da je Srbija pokazala da to može u prethodnih deset godina.

- To je naš cilj. To je za nas ono što je apsolutno najvažnije -  rekao je Vučić.

Govoreći o izložbi Ekspo 2027 Vučić je rekao da to nije samo taj projekat.

- Nije Ekspo samo građevinsko zemljište nedaleko od Beograda koje ćemo da uredimo, gde ćemo da izgradimo velelepne stadione, paviljone, sajamske i sve drugo. Za nas je Ekspo pruga Beograd- Niš. Za nas je Ekspo autoput Niš - Prokuplje - Kuršumlija - Merdare. Sve to za nas je Ekspo. Za nas su Ekpo plate za koje smo rekli da moraju da budu 1.400 evra za samo dve godine. Prosečna plata u Srbiji mora da bude 1.400 evra, prosečna penzija 650 evra - rekao je Vučić.

Bonus video

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (10)

Loading
Pera

17.05.2025 20:00

Kosovo je Srbija.

Kris

17.05.2025 20:01

Srbija ce uvek biti uz srpski narod na KM

Goran775

17.05.2025 20:34

svi smo uz naseg predsednika Vucica i tako ce biti zauvek

Nataša

17.05.2025 21:14

Svim srcem uz svoj narod na KiM. Bravo!