EVO KOLIKO RAPUSTA ĆE OVE GODINE IMATI ĐACI! Objavljen prosvetni kalendar!
U centralnoj Srbiji prvo polugodište trajaće od 1. septembra do 30. decembra.
Foto: freepik
Nova školska godina u osnovnim školama u Srbiji počinje u utorak, 1. septembra 2026. godine, a za učenike od prvog do sedmog razreda završava se 11. juna 2027. godine. Prema novom Prosvetnom kalendaru, raspored početka i završetka polugodišta razlikuje se između centralne Srbije i Vojvodine.
U centralnoj Srbiji prvo polugodište trajaće od 1. septembra do 30. decembra, dok se za učenike u Vojvodini završava ranije, 23. decembra. Drugo polugodište vojvođanski đaci počinju 11. januara 2027, a učenici u centralnoj Srbiji 18. januara. Nastava za osnovce završava se 11. juna, dok srednjoškolci, osim maturanata, u klupama ostaju do 18. juna.
Za maturante važe drugačiji datumi. Gimnazijalci završavaju nastavu 21. maja, dok će učenici završnih razreda srednjih stručnih škola nastavu pohađati do 28. maja 2027. godine.
Pročitajte još: SJAJNE VESTI - NIŠ DELI ŠKOLARCIMA 20.000 DINARA! Ovo su svi detalji - EVO i kada će novac biti uplaćen!
Tokom školske godine đaci će imati više raspusta i odmora. Jesenji raspust planiran je od 11. do 13. novembra, dok će sretenjski raspust trajati od 15. do 19. februara. Prolećni raspust predviđen je od 30. aprila do 4. maja, a letnji raspust za osnovce zvanično počinje 14. juna.
Zimski raspust ponovo će biti različit za centralnu Srbiju i Vojvodinu. U centralnom delu zemlje trajaće od 31. decembra 2026. do 15. januara 2027. godine, dok će vojvođanski učenici na zimski odmor krenuti ranije, 24. decembra, i vratiće se u školske klupe 8. januara. Škole u Vojvodini imaće i dva dodatna nenastavna dana, 26. i 29. marta 2027. godine.
Prosvetnim kalendarom predviđena je i „Nedelja sećanja i zajedništva“, koja će biti održana od 5. do 7. maja 2027. godine. Ovaj period biće posvećen sećanju na učenike i mlade koji su stradali u tragediji u beogradskoj Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“, kao i u Duboni i Malom Orašju.
Osnovce završnih razreda očekuje i polaganje male mature. Završni ispit zakazan je za 14, 15. i 16. jun 2027. godine.
Učenike očekuje i jedna posebna aktivnost. Škole će, u skladu sa svojim godišnjim planom rada, morati da organizuju jednodnevnu posetu specijalizovanoj izložbi „Ekspo 2027“. Posete će biti realizovane u periodu od 17. maja do 25. juna 2027. godine.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)