Svim zaposlenima Apoteke Beograd overene su zdravstvene knjižice za ceo prvi kvartal tekuće godine!
Apoteke Beograd su godinama u problemu.
Foto: Tanjug Zoran Zestic
Svim zaposlenima Apoteke Beograd overene su zdravstvene knjižice za ceo prvi kvartal tekuće godine, saznaje Kurir!
"Odbili su sve moje predloge"
Podsetimo, gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić u oktobru je povodom lošeg stanja u Apotekama Beograd rekao sledeće:
- Apoteke Beograd su godinama u problemu. Subvencionišu se direktno iz budžeta Grada Beograda. Sve što sam imao da kažem o Apotekama Beograd sam kazao pre godinu dana. Tada sam predložio da se, poput Novog Sada i drugih gradova u Srbiji, uđe u koncesiju ili privatizaciju - rekao je on na tadašnjoj konferenciji za novinare.
Podsetio je i da je nuđeno i da opozicija predloži direktora iz svojih redova, što je opozicija odbila, a ni zaposleni nisu hteli da predlože direktora.
Naime, on je tada poručio zaposlenima u Apotekarskoj ustanovi "Beograd", koji su tada najavili jednodnevni štrajk zbog nepostajanja uslova i sredstava za rad, da se obrate svom rukovodstvu i predsedniku Skupštine Grada Beograda Nikoli Nikodijeviću, u vezi sa rešavanjem problema, jer su, kako je istakao, svi negovi predlozi za pomoć - odbijeni.
- Nudili smo im sva mguća rešenja, nijedno nisu prihvatili. Ipak, platili smo sve dugove koje su imali prema dobavljačima - kazao je Šapić u oktobru.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)