NAJDUŽA ZADRŽAVANJA NA PRELAZU ŠID! Evo kakva je situacija na srpskim putevima od jutros!
Na naplatnim stanicama bez gužvi.
Foto: FOTO TANJUG/ BRANKO LUKIĆ/ nr
Prema poslednjim informacijama dobijenim u 5.15 od JP "Putevi Srbije" najduža zadržavanja za teretna vozila su na prelazu Šid, gde se čeka na izlazu do 300 minuta, dok se autobusi zadržavaju najduže na prelazu Preševo - 30 minuta.
Na prelazu Batrovci zadržavanja za teretna vozila su 240 minuta, na prelazima Kelebija i Sremska Rača po 180 minuta, dok teretna vozila na prelazu Preševo čekaju 90 minuta, navodi se u saopštenju Auto-moto saveza Srbije.
Na ostalim prelazima nema zadržavanja za sve kategorije vozila, kao i na naplatnim stanicama.
APEL PUTEVA SRBIJE
S obzirom na početak turističke sezone od 1. jula, očekuju se velike gužve na graničnim prelazima, posebno ka Severnoj Makedoniji i Grčkoj. Prelaz Preševo je već zabeležio kolone, pa se kao alternativa preporučuje Prohor Pčinjski. Gužve su manje na granici sa Bugarskom.
Putnicima se savetuje da na put kreću ranije, prave pauze, a po potrebi i prenoće. Poseban apel upućen je na bezbednost – da se poštuju ograničenja, vozači ne voze iscrpljeni, suvozači ostanu budni, i da se pokaže strpljenje prema drugim putnicima, posebno imajući u vidu da se u većini vozila nalaze i deca.
Preporučuje se nošenje dovoljno vode, hrane i pun rezervoar, zbog mogućih višesatnih čekanja. Ovi saveti važe tokom čitave letnje sezone.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)