PROGLAŠENA VANREDNA SITUACIJA I U IVANJICI I BAJINOJ BAŠTI!
U opštini Ivanjica danas je proglašena vanredna situacija zbog nepovoljne epidemiološke situacije i velikog broja obolelih od koronavirusa.
Foto: pixabay.comKako je objavljeno na sajtu te opštine, odluka je doneta na preporuku Štaba za vanredne situacije sa današnje vanredne telefonske sednice.
Prema rečima predsednika opštine Momčila Mitrovića, u poslednjih desetak dana više od 1.800 pacijenata je prošlo kroz kovid ambulantu, potvrđeno je 300 inficiranih, a šest osoba je preminulo.
Odlukom Štaba nastavnička veća i roditeljski sastanci biće organizovani onlajn kako bi se izbeglo okupljanje više lica u zatrvorenom prostoru.
Najavljene su i rigoroznije kontrole poštovanja epidemioloških mera.
Vanredna situacija i u Bajinoj Bašti, raste broj pozitivnih
Zbog nestabilne epidemijske situacije i utrostručenog broja pregleda u poslednjih nekoliko dana, na teritoriji Opštine Bajina Bašta uvedena je vanredna situacija.
Zbog povećanog broja pregleda i svakodnevnog porasta broja pozitivnih na kovid-19, stacionar u Domu zdravlja od juče je pretvoren u privremenu kovid bolnicu, gde je do podneva smešteno šestoro kovid pacijenata, izjavila je v.d. direktora Doma zdravlja dr Dušica Jovanović.
- Prostor ginekologije pretvoren je u ambulantu gde će se obavljati PCR testiranje, antigenska testiranja građana, a sama ginekologija je premeštena u prostorije fizikalne medicine - izjavila je dr Jovanović.
Ona je istakla da se broj pozitivnih na korona virus na dnevnom nivou kreće oko 35, što je između 50 i 70 odsto pozitivnih, a to je kako je rekla, najveći broj potvrđenih slučajeva od početka epidemije.
Prema njenim rečima, samo u u proteklih sedam dana, od 23. do 30. novembra, u kovid ambulanti obavljeno je 728 pregleda, od kojih je 416 prvih pregleda, prenosi Glas Zapadne Srbije.
Jovanović dodaje da je razlog za pogoršanje epidemiološke situacije neodgovorno ponašanje i nepridržavanje mera, na prvom mestu kontakata.
- Ljudi se okupljaju kako na slavama tako i na nekim drugim mestima iz nekih drugih razloga, nepoštujući fizičku distancu. U kojoj meri ćemo mi kao zdravstveni radnici to izdržati, vreme će pokazati - ističe Jovanović.
Trenutno se u izolaciji nalazi 208 osoba koji su ili pozitivni na kovid ili su bili u kontaktu sa osobama kod kojih je potvrđeno prisustvo infekcije.
Na bolničkom lečenju u Užicu trenutno je 10 pacijenata.
Dodatni problem, kako je rekla dr Jovanović, predstavlja obolelo medicinsko osoblje, kao i troje medicinskih radnika poslatih na ispomoć u kovid bolnicu u Užice.
Trenutno je sedam medicinskih radnika pozitivno na virus korona, od kojih je jedan lekar.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.

Komentari (0)