ĐOKOVIĆ POČISTIO KANAĐANINA: Novak po sedmi put u FINALU VImbldona

09.07.2021

15:15 >> 18:26

Najbolji teniser sveta će u nedelju braniti titulu na Vimbldonu.

Novak Đoković

Novak Đoković je u polufinalu savladao Denisa Šapovalova rezultatom 3:0 (7:6, 7:5, 7:5).

Drugi polufinalni meč na Vimbldonu je trajao dva sata i 47 minuta.

Prvi set je rešen u taj-brejku koji je pripao srpskom asu sa 7:3. Prethodno su oba tenisera napravila po jedan brejk, prvo Šapovalov u trećem gemu, a Nole mu je uzvratio u desetom, kada je Kanađanin servirao za set.

Drugi i treći set su bili preslikani. Oba su završena sa 7:5, a jedini brejk u oba je napravio Đoković pri rezultatu 5:5. U oba ta seta je Novak spasavao pregršt brejk lopti, dok sa druge strane on u drugom nije imao nijednu do ključnog gema, a u trećem je propustio pet.

Novak će se za šestu titulu u Londonu, a treću uzastopnu, boriti protiv Matea Beretinija koji je savladao Huberta Hurkača.

Tok meča

Novak Đoković - Denis Šapovalov

3:0 (7:6, 7:5, 7:5)

Treći set

7:5 - Kraj! Novak Đoković je u finalu Vimbldona po sedmi put u karijeri!

6:5 - Đoković pravi brejk! Preslikana situacija iz prošlog seta. U 11. gemu Nole oduzima servis protivniku i u narednom će servirati za meč.

5:5 - Kao i u prethodna dva seta, šest gemova će biti nedovoljno da se dobije set.

4:5 - I dalje nema brejka u trećem setu. Kanađanin bez muke osvaja gem.

4:4 - Bravo, majstore. Nole nije prepustio nijedan poen Denisu.

3:4 - Sjajna igra Novaka u ovom gemu, ali ponovo ništa od brejka. Viđena je velika borba, Srbin je propustio još dve brejk lopte, što je ukupno već pet u trećem setu, pa je Šapovalov na kraju došao do gema.

3:3 - Srbin još jednom siguran na svoj servis.

2:3 - Ovog puta Đoković nije imao priliku za brejk, pošto je uzeo samo dva poena na protivnikov servis.

2:2 - Rutinski. Nole s nulom uzima gem.

1:2 - Šapovalov iskoristio Novakov recept. Spasao je tri brejk lopte, pa uzeo gem.

1:1 - Au, kakav gem! Đoković je spasao dve vezane brejk lopte, potom još jednu, a na kraju je posle trećeg đusa osvojio prvi gem u trećem setu.

0:1 - Dobar start trećeg seta za Šapovalova. Imao je tri vezane gem lopte, a iskoristio je drugu.

Šapovalov je ponovo otišao do toaleta.

Drugi set

7:5 - Novak vodi 2:0! Najbolji teniser sveta je ponovo rutinski osvojio gem, sa jednim izgubljenim poenom.

6:5 - Brejk Đokovića! Podlegao je mladi Kanađanin pod pritiskom i duplom servis greškom je poklonio gem Noletu.

5:5 - Prvi reket sveta je uhvatio ritam i ponovo je uzeo gem sa nulom.

4:5 - Još jedan rutinski servis gem za Denisa. Poveo je 40:0, pa je Nole uzeo naredna dva poena, ali nije uspeo potom da dođe i do đusa.

4:4 - Konačno lakši gem za Novaka. Nije prepustio nijedan poen rivalu ovog puta.

3:4 - Ponovo Šapovalov uzima gem bez izgubljenog poena.

3:3 - Nove majstorije Đokovića! Ovog puta je bilo 15:40, srpski as je spasao obe brejk lopte, a potom posle drugog đusa osvojio je gem.

2:3 - Lagan servis gem za kanadskog tenisera, pošto je izgubio samo jedan poen.

2:2 - Izvukao se Nole! Kanađanin je poveo 0:40, ali je Đoković spasao sve tri brejk lopte. U nastavku je osvojio još dva poena i poravnao je rezultat u drugom setu.

1:2 - Denis još jednom uzima gem sa nulom.

1:1 - Novak osvaja gem sa dva izgubljena poena, a poslednji poen je osvojio tako što je Šapovalov tražio čelendž, a lopta koju je poslao Nole je pala na liniju.

0:1 - Šapovalov otvara drugi set servis gemom bez izgubljenog poena.

Kanađanin je otišao do svlačionice, pa će drugi set početi za nekoliko minuta.

Prvi set

7:6 - Novak Đoković osvaja prvi set! Srpski as je bio bolji u taj-brejku rezultatom 7:3.

6:6 - Igraće se taj-brejk. Denis je još jednom osvojio gem bez izgubljenog poena.

6:5 - Novak je osigurao taj-brejk i prebacio je pritisak na Kanađanina.

5:5 - Brejk Noleta! Poslednju priliku za brejk je Novak iskoristio. Materijalizovao je drugu brejk loptu i poravnao je rezultat na 5:5. Istina, veoma mu je u tome pomogao i Šapovalov koji je na 30:30 izbacio čistu loptu u aut.

4:5 - Đoković je vodio 40:0, ali je propustio sve tri gem lopte. Međutim, u nastavku je ipak došao do gema i tako produžio prvi set.

3:5 - Novi gem bez izgubljenog poena osvaja Kanađanin.

3:4 - Prvi reket sveta se ne predaje i pokušava na sve načine da dođe do prvog seta, ali Šapovalov i dalje ima brejk prednosti.

2:4 - Denis još jednom ne prepušta ni poen Đokoviću na svoj servis.

2:3 - Nole prekida seriju protivnika i konačno osvaja svoj drugi gem.

1:3 - Siguran gem kanadskog tenisera koji nije izgubio nijedan poen.

1:2 - Brejk Šapovalova! Nole je spasao prve dve brejk lopte, pri rezultatu 15:40, ali je posle đusa Kanađanini došao do nove koju je na kraju i iskoristio.

1:1 - Prvi gem uzima i Kanađanin, ali dosta teže, pošto je Nole osvojio dva poena.

1:0 - Sjajan start za Novaka! Osvojio je svoj servis gem bez izgubljenog poena.

17.35 - Novak i Denis su konačno izašli na mesto okršaja i meč će posle kratkog zagrevanja konačno početi.

17.15 - Gotov je meč između Beretinija i Hurkača, pa se će uskoro na centralni teren izaći Đoković i Šapovalov.