LOŠE KRENUO, PA PREOKRENUO: Još jedan Srbin u drugom kolu Vimbldona!

29.06.2021

19:00

Srpski teniser Laslo Đere se plasirao u drugo kolo Vimbldona pošto je u četiri seta savladao Pabla Kuevasa sa 5:7, 6:4, 6:4, 6:4.

Laslo Đere

Serveri su bili sigurni sve do 12. gema prvog seta kada je prvi posustao Đere i dozvolio da mu Kuevas napravi brejk i oduzme set!

Međutim, nije Đere očajavao, brzo je napravio brejk u drugom setu i kasnije sačuvao svoj servis za izjednačenje u setovima.

Sličan scenario videli smo i u trećem i četvrtom setu, s tim da je u trećem Đere odmah oduzeo servis rivalu i kasnije bio siguran na servisima.

U četvrtom je bio egal do 4:4, a onda sledi brejk koji je već u narednom gemu materijalizovan za pobedu Lasla Đerea.

On će u drugoj rundi igrati protiv Fabija Fonjinija koji je rezultatom 3:0 bio bolji od Alberta Ramosa Vinolasa.