ZVEREV OSVOJIO MADRID: Nemac osvojio PEHAR posle velikog PREOKRETA u finalu

09.05.2021

19:40

Nemački teniser Aleksander Zverev osvojio je Masters u Madridu.

Aleksander Zverev

Zverev je u u finalu slavio posle preokreta, a u borbi za trofej je poražen Mateo Beretini.

Meč je završen rezultatom 2:1 (6:7, 6:4, 6:3), a trajao je dva sata i 42 minuta.

U prvom setu je najpre u sedmom gemu Beretini osvojio gem na servis protivnika, ali je Zverev već u narednom uzvratio istom merom. Na kraju je on rešen u taj-brejku, koji je pripao Italijanu rezultatom 10:8.

Drugi set se igrao "gem za gem" i Beretini je vodio 4:3, a onda je Zverev vezao tri gema sa jednim napravljenim brejkom i na taj način je poravnao rezultat u setovima.

U četvrtom gemu odlučujućeg seta je Beretini propustio brejk loptu, a onda je u narednom gemu Zverev došao do brejka. Nemački teniser je tu prednost čuvao do kraja, a onda je u poslednjem gemu meča još jednom oduzeo servis rivalu i tako okončao finale.