ČUDESNI LASLO: Đere posle velikog preokreta do osmine finala!

01.03.2021

19:00

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u osminu finala ATP turnira u Buenos Ajresu.

Laslo Đere

On je na startu takmičenja posle velikog preokreta savladao Marka Ćekinata sa 2:1 (6:7, 6:2, 6:3).

Meč je trajao 137 minuta, a ovo je bio četvrti međusobni duel dvojice tenisera i druga pobeda Srbina.

Velika borba vodila se u prvom setu. Činilo se da će Đere stići do prednosti, pošto je napravio brejk i poveo sa 4:3. Ipak, Ćekinato već u narednom uzvraća, pa se pobednik odlučivao u taj-brejku. Italijan je od samog starta napravio prednostu koju je čuvao do kraja, pa je poveo sa 1:0 u setovima.

U naredna dva seta totalna dominacija Đerea. Italijanu nije dao ni najmanju šansu, igrao je sjajno i zasluženo je stigao do preokreta i pobede. Drugi set je rešio u svoju korist sa 6:2, a odlučujući sa 6:3.

Đerea u osmini finala čeka bolji iz duela Delbonis/Ćerundolo.