OČAJAN START SINSINATIJA: Lajović bio blizu prvog seta, pa se potpuno raspao i ispao

22.08.2020

16:57

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je na startu Mastersa u Sinsinatiju.

RepublikaFoto: starsport
Dušan Lajović

Bolji od Lajovića bio je Pablo Karenjo-Busta posle dva odigrana seta – 7:6, 6:1.

Lajović je bio blizu osvajanja prvog seta, ali je totalno pao u jednom trenutku. Spasao je brejk lopte Karenjo-Busta u prvom i trećem gemu, ali nije uspeo u petom, kada je Lajović napravio brejk.

Imao je 4:2 i 0:30 na servis protivnika, ali se Busta izvukao i uzvratio brejkom u osmom gemu. Pri rezultatu 6:5, kada je Lajović servirao za taj-brejk, Busta je dobio dve brejk i set lopte, iskoristio je drugu i došao do prednosti.

U drugom setu, Lajović kao da nije postojao na terenu. Spasao je Španac dve brejk lopte u prvom i trećem gemu, a zatim napravio brejkove u četvrtom i šestom i lako došao do pobede.

U narednom kolu igraće protiv pobednika meča Hačanov – Bublik.