(Adria tur) Dve senzacije u Beogradu - Krajinović bolji od Đokovića, Milojević od Dimitrova!

Buran teniski dan je za nama! Bii smo svedoci dve senzacije na "Adria turu" koji je okupio velika imena "belog sporta"! Nikola Milojević je kao "laki luzer" savladao Grigora Dimitrova, dok je Filip Krajinović posle sjajne partije savladao najboljeg reketa sveta Novaka Đokovića!

Aktuelnosti sa i van terena teniskog vikenda u Beogradu možete da pratite uživo na našem sajtu.

Nemački teniser Aleksandar Zverev savladao je Viktora Troickog, u poslednjem meču prvog dana Adria tura.

Zverev je rutinski slavio protiv srpskog tenisera – 2:0 (4:1, 4:1).

Nemac je tako ostvario drugu pobedu na Adria turu.

Viktor Troicki

Posle uvodna prva dva gema i razmene servisa, Zverev dodaje gas, pravi brejk i sa tri osvojena uzastopna gema dolazi do vođstva u setovima.

Drugi set je Zverev prelomio brejkom u trećem gemu i dobrim servisima rešio meč.

Senzacija na Adria turu! Srpski teniser Filip Krajinović je pobedio najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića u tri seta rezultatom 2:4, 4:2, 4:1.elovao je umorno prvi teniser sveta i poražen je od dobrog prijatelja.

U prvom setu gledali smo festival drop šotova.

Posle razmenjenih prvih servis gemova, teniseri su razmenili i po jedan brejk.

Đoković je za 10 minuta stigao od 1:2 do 4:2, napravivši dva brejka i lako je stigao do prednosti u setovima.

Teniseri nisu imali snage da pruže spektakl publici, ali im i ne treba zameriti.

Nije bilo brejkova u drugom setu, sve do petog gema, kada je Filip napravio brejk.

Krajinović je dobrim servis gemom poslao meč u odlučujući set.

U trećem setu je Đoković dodao gas i želeo je da nametne svoj ritam igre, ali nije imao snage.

Posle razmenjenih servisa na startu, Krajinović pravi brejk i dolazi do prednosti od 2:1, posle čega je potvrdio brejk i došao do 3:1.

Treći set Đoković - Krajinović 1:4

1:4 Posle sat vremena igre do pobede stiže sasvim neočekivano Filip Krajinović!

1:3 Sjajan servis, sjajan bekhend Krajinovića! Đoković igra bez energije, drugi Srbin pred pobedom!

1:2 Nismo se ovome nadali! Novi brejk Krajinovića!

1:1 Uzvraća udarac Krajinović!

1:0 Đoković ubrzava tempo, sa nulom otvara treći set!

Drugi set Đoković - Krajinović 2:4

4:2 Sjajno servira Filip Krajinović u drugom setu i to je glavni razlog za ovaj rezultat!

3:2 Prvi do brejka stiže Filip Krajinović!

2:2 Izgledaju bezvoljno i umorno Đoković i Krajinović, monotoniju na terenu razbijaju dop-šotovima koji im večeras idu perfektno od ruke!

2:1 Još jedan ekspresan gem za Đokovića!

1:1 Siguran gem za Krajinovića, samo jedan poen prepušta najboljem na svetu!

1:0 Đoković siguran na servisu! Brzo se igra!

Prvi set Đoković - Krajinović 4:2

4:2 Đoković pravi brejk i osvaja set! Dvadesetak minuta je trebalo najboljem reketu sveta da osvoji prvi set!

3:2 Ubedljiv gem za Novaka, samo jedan poen je prepustio Krajinoviću!

2:2 Mnogo je grešio Krajinović u ovom gemu, prvi reket sveta izjednačuje savršenim drop-šotom!

1:2 Brejk za Krajinovića koji igra sjajan tenis!

1:1 Sjajno kombinuje Krajinović, odigrao je dva dop-šota za udžbenike!
1:0 Ekspresan gem za najboljeg tenisera sveta! Jedan poen je prepustio Krajinoviću!
- Igram sa čovekom koji je najbolji u istoriji ovog sporta- rekao je Krajinović za Sport Klub pre meča. Ne bismo ništa dodali...
RepublikaFoto: starsport
Dušan Lajović

Nažalost, Dušan Lajović je posle dva poraza izgubio šanse za plasman u finale. Velika šteta, jer Srbin je odigrao sjajan meč koji je na kraju nesrećno izgubio...

Kraj meča Treći set Lajović - Tim 1:2 (3:4)

Dominik Tim je jednostavno opustio ruku u 3. setu, odigrao je nekoliko egzibicionih poena na oduševljenje mnogobrojne publike na stadionu. Lajoviću jednostavno nije ništa išlo od ruke, treći teniser sveta ga je uhvatio u svoj ritam.

Međutim, Lajović je pokazao odlučnost i lucidnost u 5. gemu, i svojio gem sa nulom! A, onda je napravio i dragoceni brejk koji ga je ostavio u meču! Odluka je pala u taj-brejku!

Posle žestoke borbe, Lajović je imao čak 3 meč lopte, ali sve tri je spasio Austrijanac, a onda prvu svoju iskoristio!

Drugi set Lajović - Tim 1:1 (1:4)

Sjajan tenis se igra u Beogradu. Austrijanac i Srbin su u ovom setu odigrali poene vredne ATP turnira. Tim je prvi stigao do brejk lopti, i 3. iskoristio! Na kraju identičan scenario kao u prvom setu, samo su uloge zamenjene, idemo u treći set!

Prvi set Lajović - Tim 4:1

Sjajna i koncentrisana igra srpskog tenisera, nije dozvolio Austrijancu da dođe do prepoznatljive igre. Od starta je zaigrao agresivno i vršio pritisak na servis prvog tenisera sveta.

Dušan Lajović je prvi meč izgubio od Grigora Dimitrova, dok je Austrijanac odigrao samo dva gema pošto je Damir Džumhur predao meč zbog povrede.

Nikola Milojević šokirao Dimitrova

Srpski teniser Nikola Milojević je dobio priliku, i iskoristio je! Grigor Dimitrov, 19. igrač sveta je poražen rezultatom 4:1, 4:3.

Kraj meča Drugi set Dimitrov - Milojević 0:2 (3:4)

Posle tri uvodna poena za Dimitrova, Milojević je pustio da ga ponese atmosfera i potpuno okrenuo stvari u svoju korist! Sjajna predstava srpskog tenisera koji je dobio priliku umesto Damira Džumhura.

Razmena brejkova na startu drugog periodua igre. Bio je Milojević na korak od brejka u 4. gemu, ali malo je falilo. Dimitrov je sačuvao pribranost i najtežim momentima meča. Otišlo se u taj-brejk.

Prvi set Dimitrov - Milojević 0:1 (1:4)

Sjajna igra srpskog asa, za samo 14 minuta uzeo je set 19. igraču sveta, igra na sve ili ništa se isplatila!

Bugarin, trenutno 19. igrač sveta, na startu je bio bolji od Dušana Lajovića, dok je srpski teniser šansu dobio nakon što je pobednik kvalifikacija Damir Džumhur morao da se povuče zbog povrede.

Do kraja večeri na teren će još Tim - Lajović, Đoković - Krajinović i Troicki - Zverev. Poslednje kolo je u nedelju, a finale u 20 časova.