Kecmanović bez trofeja u Palm Biču!

10.05.2020

07:02

Pobednik UTR Pro egzibicionog turnira u Vest Palm Biču je Amerikanac Rajli Opelka.

Miomir Kecmanović

On je u zanimljivom finalu savladao 47. tenisera sveta, srpskog predstavnika Miomira Kecmanovića sa 2:1 – 4:3 (7:2), 2:4, 4:2.

Opelka je na ovom turniru već jednom savladao Kecmanovića, a malo je nedostajalo da u borbi za trofej ishod bude drugačiji.

Počelo je odlično po domaćeg tenisera, 39. na svetskoj rang listi, budući da je u "taj-brejku" sa 7:2 poveo u setovima.

U drugom setu je išlo ka sličnom scenariju, ali je Kecmanović oduzeo servis rivalu u šestom gemu i tako izjednačio rezultat.

Ipak, u trećem setu je Opelka bio taj koji je u pravi čas napravio "brejk", u petom gemu, i potom rutinski servirao za titulu.

Budući da je teniska sezona prekinuta zbog pandemije koronavirusa, ovaj turnir održan je po specijalnim pravilima.

Igralo se na dva dobijena seta, do četiri osvojena gema. Bez sudija i skupljača loptica, kao ni kontakata među igračima, odnosno, pozdrava pre i posle meča.