(VIDEO) Masters Šangaj: Federer lagano protiv Gaskea, sledeći je Delpo

13.10.2017

14:59

Švajcarski teniser Rodžer Federer bez većih problema je savladao Francuza Rišara Gaskea u četvrtfinalu Mastersa u Šangaju rezultatom 2:0 (7:5, 6:4).

Federer bez većih problema stigao do polufinala Šangaja

I u ovom meču je Gaske imao svoje prilike koje nije iskoristio. Prvo je na 2:1 imao brejk priliku, a onda i na 3:2. Federer je obe loptice spasao i iskoristio jedinu koja mu se ukazala u finišu seta.

Brejkom je Švajcarac poveo sa 6:5 i potom priveo set kraju. U drugi je ušao brejkom.

Gaske se iz neugodne situacije izvukao oduzimanjem servisa protivniku odmah u drugom gemu drugog seta za 1:1, ali je do kraja Federer još jednom "brejknuo" Francuza na 3:3 za vođstvo i do kraja sačuvao prednost za novo polufinale Šangaja.

U polufinalu će odmeriti snage sa Argentincem Huan Martinom Del Potrom, koji je nakon tri seta savladao našeg Viktora Troickog, dok će se u drugom polufinalu sastati Marin Čilić i Rafael Nadal.