Tenis je lak kada ga igraju majstori: Hačanov prosto nije imao šanse, Noletovi neverovatni poeni za polufinale Dubaija!

27.02.2020

14:29 >> 17:45

Novak Đoković se plasirao u polufinale ATP turnira u Dubaiju! Najbolji teniser sveta savladao je Darena Hačanova sa 2:0 u setovima (6:2, 6:2).

Laganim koracima do polufinala!

Nekoliko dobrih razmena u prvom gemu, došao je Hačanov do 30-30 na Đokovićev servis, ali Novak dobrim servisima osvaja početni gem.

U narednom gemu Novak je došao do 0-30, ali je onda Rus uzvratio snažnim servisima i izjednačio na 1:1.

Ono što nije u prvom servisu gemu Hačanova, jeste u drugom – došao je Novak do tri vezane brejk lopte, a onda je fantastičnim vinerom iz riterna osigurao brejk za 3:1, da bi bez izgubljenog poena i osigurao brejk za 4:1.

U narednom gemu Đoković je došao do 0-30 i potom izgubio poen, čime se serija uzastopno osvojenih poena zaustavila na 13.

Došao je Novak ipak do dve vezane brejk lopte i drugu je realizovao posle bekhenda rivala u mrežu.

Imao je Novak set loptu, činilo se da je kraj seta tu, ali uvukle su se greške i Hačanov je došao do brejk lopte, zatim i do druge na kojoj je Đoković promašio forhend paralelu – 5:2.

Bio je to samo kratkotrajni pad, prvi teniser sveta već u sledećem gemu dolazi do nove set lopte, pa još jedne i nju koristi dubokim riternom – 6:2.

Dobio je Novak prvi gem drugog seta bez izgubljenog poena, došao je i do brejk lopte već u narednom gemu, ali nije se dobro namestio i promašio je forhend paralelu, da bi koji minut kasnije Hačanov uzeo gem na trećoj gem lopti (1:1).

Baš kao i u prvom setu, Đoković u četvrtom gemu pravi gem bez izgubljenog poena. Dupla greška, zatim fantastično “čitanje“ Novaka, zatim idealan drop šot, pa isti takav lob – 3:1. Još četiri brza poena i na semaforu je stajalo 4:1.

Bilo je jasno da je Novak u naletu i da će ga Hačanov teško zaustaviti. Tako je i bilo, Đoković je u velikom stilu, još jednim brejkom okončao meč za 69 minuta.

Meč ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

ĐOKOVIĆ - HAČANOV 2:0 (6:2, 6:2)

II SET: (6:2)

6:2 - BREJK, GEM, SET I MEČ! Novak Đoković se plasirao u polufinale ATP turnira u Dubaiju!

5:2 - Pokušava Karen da uradi nešto, ali Novak ponovo pokazuje nadmoć

4:2 - Ponovo se spasio Hačanov, ruski teniser je još uvek u igri

4:1 - Šta reći kada tenis igra najbolji na svetu, novi osvojen gem sa nulom

3:1 - Prvi BREJK u drugom setu i Novak ponovo odlazi na dva brejka prednosti, kao u prvom setu

2:1 - Sada odlična Noletova igra nakon skraćene lopte Rusa

1:1 - Preživeo je Hačanov ovaj gem, spasio je brejk loptu i izjednačio

1:0 - Kako je počeo prvi, tako nastavlja i u drugom setu Novak

I SET: (6:2)

6:2 - BREJK i osvajanje prvog seta za Novaka Đokovića!

5:2 - Ruski teniser se vraća u meč i uzima prvi BREJK na Noletov servis

5:1 - NOVI BREJK! Karen u velikom problemu, Novak na korak do osvajanja prvog seta

4:1 - Neverovatno servira Nole, ponovo sa nulom osvaja gem, ali sada na svoj servis

3:1 - BREJK! Forhend za kraj, Đoković sa nulom do novog gema

2:1 - Ponovo vodi Novak, još jedan siguran udarac na svoj servis

1:1 - Hačanov takođe dobar na svom prvom servisu i uz malo muke dolazi do izjednačenja

1:0 - Moćan prvi servis Novaka Đokovića i odmah lako osvojen gem na početku četvrtfinala u Dubaiju

17.30

Bolji iz duela Đoković - Hačanov igraće protiv uspešnijeg iz meča Monfis - Gaske

16.00

Susret neće početi u planiranom terminu jer se meč Štrufa i Cicipasa još uvek igra. Nemac je u prvom setu slavio 6:4, dok Grk u drugom setu trenutno vodi 4:2

15.50

15.40 - Oba tenisera su do ove runde stigli bez izgubljenog seta - Đoković je slavio protiv Džazirija i Kolšrajbera, dok je Hačanov bio bolji od Kukuškina i Novaka

15.30 - Srbin i Rus su do sada imali tri međusobna duela, a prvi reket sveta vodi sa 2:1. Poslednji put su odigrali meč u četvrtfinalu Dejvis kupa kada je Nole slavio sa 6:3, 6:3