Krajinović okrenuo Portugalca za drugo kolo u Dubaiju!

25.02.2020

13:51

Srpski teniser Filip Krajinović se plasirao u drugo kolo turnira u Dubaiju pošto je posle preokreta savladao Portugalca Žoaa Souzu u tri seta rezultatom 4:6, 6:3 , 6:3.

Filip Krajinović

Krajinović je već u trećem gemu prvog seta poklekao i prepustio servis nezgodnom Souzi koji je do kraja prvog perioda igre bio siguran na servisu.

Loš prvi set odigrao je Somborac, ako se izuzme 10. gem kada je imao čak četiri brejk lopte, nije ih iskoristio i Souza je sa jednim brejkom poveo sa 1:0.

Ipak, to nije sputalo Krajinovića koji je u nastavku zaigrao mnogo bolje.

Odmah je napravio brejk na servis Souse i materijalizovao je do kraja za izjednačenje, a onda u trećem setu krenuo sa 3:0 i dva brejka.

Uspeo je jedan da vrati Souza, ali je Krajinović sigurnom igrom priveo meč kraju i brejkom potpisao pobedu.

Naredni rival biće mu šesti nosilac Andrej Rubljev iz Rusije.