Cicipas odbranio trofej u Marseju!

23.02.2020

16:36

Grčki teniser Stefanos Cicipas odbranio je titulu u Marseju, pošto je u finalu savladao Kanađanina Felika Ože-Alijasima 6:3, 6:4. Cicipas je do petog trofeja došao za sat i 28 minuta. Mladi Grk je prvi put u karijeri odbranio titulu.

Stefanos Cicipas

Cicipas je bolje servirao, maksimalno je koristio svoje šanse, a sapsao je četiri od pet brejk lopti.

Grk je dobro počeo meč, pa je već u četvrtom gemu napravio brejk. Iako je Ože-Alijasim u poslednjem gemu imao tri šanse da vrati izgubljeno, nije uspeo. Cicipas je dobio prvi set sa 6:3.

U drugom je šesti teniser je uz brejk poveo sa 3:2. Ipak, Kanađanin je odmah izjednačio na 3:3. Na nivou je ostao Cicipas, pa je ponovo oduzeo servis gem rivalu, pa je sigurno došao do pobede.