Kecmanović odučio Mađara od tenisa za polufinale u Dohi!

09.01.2020

15:12

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u polufinale turnira u Dohi pošto je za svega 57 minuta pobedio Mađara Martona Fučoviča 6:2, 6:0.

Miomir Kecmanović

Dvadesetogodišnji 62. igrač sveta je drugi set dobio za svega 19 minuta, a u borbi za mesto u finalu sastaće se sa boljim iz duela Pjer Igo Erber - Andrej Rubljov.

Kecmanović je već u prvom gemu napravio brejk, ali je Fučovič odmah uzvratio i izjednačio na 1:1. U sledeća dva gema Srbin i Mađara nisu iskoristili još četiri, odnosno dve brejk lopte, a od petog gema Kecmanović je dominirao.

Od rezultata 2:2 do kraja meča Fučovič nije osvojio nijedan gem, a u drugom setu je upisao svega četiri poena.

Kecmanović je plasman u polufinale Dohe najbolji rezultat od turnira u Antaliji prošle godine, kada je u finalu poražen od Lorenca Sonega.