Raspad sistema: Hrvati eliminisani sa ATP kupa!

08.01.2020

18:19

Teniska reprezentacija Hrvatske završila je učešće na ATP kupu u grupnoj fazi.

Marin Čilić

Hrvatska je porazom od Argentine u poslednjem kolu (3-0) ostala bez šansi za plasmanom u četvrtfinale.

"Vaternima" je pred poslednje kolo bio potreban samo jedan bod protiv "gaučosa", ali nisu uspeli da ga obezbede.

Pobedom nad Hrvatima Argentina je kao prvoplasirana prošla u četvrtfinale iz Grupe E, dok je ispred Hrvatske mesto među dve najboljeplasirane zauzela Kanada zbog boljeg meč-količnika (6:3, koliko je imala i Belgija, naspram 5:4).

Prvi je razočarao Marin Čilić, koji je poražen od Gvida Pelje sa 2-0 u setovima (7:6(1), 6:3).

Čilić je u prvom setu imao brejk prednosti, ali ga je ispustio, da bi u drugom propustio pet prilika za brejk i na kraju pretrpeo zaslužen poraz.

Plasman u četvrtfinale svojoj reprezentaciji doneo je Dijego Švarcman, koji je sa 6:2, 6:2 pobedio Bornu Ćorića.

Ćorić je čak četiri puta pretrpeo brejk, a u samo jednom gemu je došao do brejk lopti.

I pored ovakvih rezultata u singlu Hrvati su imali šanse da prođu dalje pobedom u dublu, ali su tu Gonsales i Molteni bili bolji od Dodiga i Mektića – 3:6, 6:3, 10:2.

Da stvar bude gora po Hrvatsku, njihova dubl kombinacija je povela sa 1-0 i došla na set od prolaza, ali se u nastavku meča potpuno raspala, pogotovo u trećem setu, takozvanom "super taj-brejku".