Per u šok završnici nadigrao Lajovića, ali da li je Duci pokraden?

06.01.2020

09:56 >> 09:55

Benoa Per je dobio prvi singl meč u duelu Srbije i Francuske, pošto je savladao Dušana Lajovića 6:2, 6:7, 6:4.

Duci počinje danasL

Lajović je bio na korak od preokreta pošto je dobio prvi set,. ali je potom izgubio dva vezana poena i Per je u 10. gemu trećeg seta došao do pobede uzevši brejk.

No pitanje je da li je poen za meč loptu Pera bio regularan. On je nastavio da igra, video loptu van terena i tek onda stao. Sudija nije po pravilima smeo da pusti čelendž, ali ga je dozvolio i Per je dobio poen koji je na kraju presudio.

U prvom setu Benoa Per je uzeo čak tri brejka, ali nije toliko dobro igrao koliko je Lajović loše ušao u meč. U drugom setu je Francuz uzeo brejk na startu, ali je Lajović na kraju seta uspeo da se vrati i pobedi u taj-brejku. Kada je delovalo da ćemo gledati još jedan taj-brejk Per je uzeo gem na Dušanov servis i uzeo bod za Francusku.

III SET:

6:4 Pobeđuje Benoa Per! Uzeo je brejk, set i meč!

5:4 Opet će Duci morati da servira za ostanak u setu pošto je izgubio ovaj gem. Pritisak je na srpskom teniseru.

4:4. Užasno je počeo gem, ali je onda sa dva sjajna servisa i izlaska na mrežu Lajović spasio dve brejk lopte. Potom je lako uzeo gem.

4:3 Držao je Francuz Ducija u gemu svojim greškama, ali nije snage imao Srbin za brejk.

3:3 Nije bio ovo idealan gem za Dušana, ali je uspeo da iskontroliše dva vezana poena Francuza i dobije gem.

3:2 Na 30:30 Per je sjajno odservirao i dobio poen na mreži, te je povezao još jedan dobar poen i poveo.

2:2 Sada Lajović uzvraća istom merom. Nekoliko sjajnih servisa i uspeo je da još jednom izjednači u ovom setu.

2:1 Per bez izgubljenog poena dobija ovaj gem i ponovo vodi.

1:1 I evo ga! Prvi gem u setu na servis Dušana Lajovića, a naš teniser ga nije izgubio! Ovo je dobar znak pred nastavak seta.

1:0 Francuz i treći put dobija prvi gem u meču, ali ovoga put na svoj servis.

II SET:

7:6 Drama u brejku! Per je imao set loptu, ali je Duci uspeo da veže tri poena i uzme set!

6:6 Uzeo je Lajović prvi poen, ali je onda Francuz naređao dobre udarce i došao do taj-brejka.

6:5 Gazi Lajović! Još jednom je ostavio Pera bez poena, šetao ga je po liniji i sada deluje da on potpuno kontroliše set!

5:5 Bravo Duci! Brejk u ključnom trenutku! Sjajnim riternima naterao je Pera na greške, Francuz je imao i neke neiznuđene greške i sada je nerešeno!

5:4 Lajović ostaje u setu posle još jednog odličnog gema. Da li možemo da očekujemo brejk u desetom gemu drugog seta?

5:3 Per je sada na gem od osvajanja drugog seta, pošto je bez ikakvih problema osvojio još jedan gem.

4:3 Vrlo je lako savladao Lajović Pera, sa nekoliko dobrih servisa je rešio ovaj set.

4:2 Šteta! Posle velike borbe i nekoliko izjednačenja Benoa Per je uspeo da odbrani svoj servis. Ipak Duci diže nivo igre i deluje da bi mogao da se vrati u ovaj meč

3:2 Konačno malo dobre igre našeg tenisera. Sa nulom je dobio ovaj gem.

3:1 Benoa Per uzima još jedan gem na svoj servis i lagano ide ka pobedi. Bez ikakve šanse za Lajovića da uzme brejk.

2:1 Preslikan prvi set. Dva gema za Pera, pa onda Lajović uzima gem na svoj servis. Ako se nešto ubrzo ne promeni Francuska će do prvog boda.

2:0 Siguran Francuz, Lajović uzima jedan poen na njegov servis, ali više nije mogao.

1:0 I ovaj set počinje kao i prvi. Per dobija prvi gem i to na Lajovićev servis.

I SET:

6:2 Vodi Francuska 1:0. Nije Per igrao posebno dobro u ovom setu, ali je Lajović bio jako loš.

5:2 Benoa Per vraća dva brejka prednosti!!

4:2 Vraća jedan brejk Duci! Počistio je Pera koji je duplom greškom na kraju poklonio gem našem teniseru.

4:1 Drugi brejk za Pera! Užasno je počeo Lajović, dozvolio tri brejk lopte, ali se sa nekoliko odličnih servisa vratio. Na kraju nove dve greške dovele su Pera na prag osvajanja prvog seta.

3:1 Sjajno igra Per za sada. Ne dozvoljava Lajoviću ni najmanje šansi za brejk, sada je izgubio samo poen.

2:1 Probio je led Lajović! Konačno je ušao u ovaj meč i sa nulom počistio Pera u ovom gemu.

2:0  Vrlo lako Benoa Per uzima prvi gem na svoj servis, uz samo jedan poen za Ducija.

1:0 Brejk za Benoa Pera! Uspeo je da povede sa 40:15, Lajović se vratio u gem, ali je ipak Francuz odmah na startu došao do velike prednosti.