Srbija maksimalna posle prvog dana: Janko i Viktor počistili Japance u dublu!

20.11.2019

15:55 >> 15:53

Srbija je na startu takmičenja u Dejvis kupu pobedila Japan sa 3:0 pošto su Janko Tipsarević i Viktor Troicki u dublu bili bolji od Jasutaka Učijame i Bena Meklahlana sa 7:6, 7:6.

Janko i Viktor bez izgubljenog seta do pobede u dublu!

Srbiji su prethodno trijumf doneli pobedama Filip Krajinović i Novak Đoković, ali je dubl overio ubedljivu pobedu našeg tima u Madridu.

Meč je trajao sat i 43 minuta a Tipsarević i Troicki su oba seta dobili nakon taj brejka. U prvom nije bilo brejkova, a u odlučujućem 13. gemu Srbi su poveli sa 5:2, ali su Japanci uspeli da se vrate u igru. Međutim, naši igrači su prvi došli do set lopte i iskoristili je.

U drugom delu igre Janko i Viktor su se vratili u set posle brejka zaostatka i uveli set u taj-brejk. Opet su ovaj deo meča odigrali sjajno i na kraju posle sat i 43 minuta igre realizovali drugu meč loptu za maksimalnu pobedu Srbije!

II SET:

TAJ-BREJK:

7:4 - Fanstastičan servis Janka Tipsarevića! Srbija preko Viktora i Janka dolazi do pobede u dublu!

2:3- Japanci bez izgubljenog gema dolaze do prednosti u drugom setu

2:2 Mučili smo se, dugo je trajao ovaj gem, ali su poeni na mreži presudili i Srbija je opet izjednačena.

2:1 Još jedan siguran gem za Japan jer ponovo vode bez izgubljenog poena.

1:1 Naš dubl još bolji jer na servis Janka Tipsarevića ne gubimo ni jedan poen i nerešeno je.

1:0 Počinje drugi set na servis Japana, a azijska selekcija uz samo jedan izgubljen poen uzima ovaj gem.

I SET:

7:6 Prvi mini-brejk napravio je Japan, ali je Srbija uzvratila i izjednačila na 2:2. Potom sledi as Janka Tipsarevića!

Uzima se potom dva poena na set Meklahlana, ali vraćaju Japanci odmah oba mini-brejkana servis Troickog i izjednačuju.

Ipak dobar riter na Učijamin servis i Srbija je ponovo imala sve u svojim rukama. Tipsarević je dobro servirao i Srbija je uzela prvi set!

6:6. Imali smo 30:30, ali je onda Japan odservirao as. Dugo je trajao ovaj gem, a imali smo nekoliko izjednačenja. Na kraju je Meklahlan uzeo poen na mreži i idemo u taj-brejk.

6:5 Uzimaju Japanci prva dva poena, ali onda Janko sjajnim servisima donosi još jedan gem našem timu.

5:5 Borili su se Viktor i Janko u ovom gemu, ali je na kraju nekoliko dugih poena otišlo u ruke Japanaca i sada je opet nerešeno.

5:4 Bez izgubljenog poena osvaja ovaj gem dubl Troicki-Tipsarević i sada Jasutaka i Meklahlan serviraju za ostanak u setu.

4:4 Vrlo sigurni Japanci, nema ništa od brejka ni u ovom gremu.

4:3 Poveli su Meklahlan i Jasutaka sa 0:30, ali Janko i Viktor su uhvatili konce igre i sada opet vode.

3:3 Vrlo lako ovaj gem osvajaju Japanci i imamo treće izjednečenje na meču.

3:2 Sjajan poen! Janko Tipsarević se izvukao iz teške situacije, a onda je Viktor Troicki asom doneo prednost Srbiji.

2:2. Odlično su Japanci krenuli, poveli 40:00, a onda se srpski dubl vratio u ovaj gem i izjednačio. Na kraju Meklahlan sjajnim servisom izjednačava.

2:1 Prvi put je Janko Tipsarević servirao i došao je srpski dubl do još jednog vođstva.

1:1 Vrlo lako Japanci dobijaju prvi gem na svoj servis i sada je nerešeno.

1:0 Prvi poen za Japan, na servis Viktora Troickog, a posle malih problema naš dubl uzima prvi gem.