29.10.2019

15:42

Rus Karen Hačanov (23) nije uspeo da prođe prvo kolo Mastersa u Parizu, na kojem je pre godinu dana došao do najvrednijeg trofeja u karijeri.

Karen Hačanov i Novak Đoković

Eliminisan je od Nemca Jana-Lenarda Štrufa posle tri seta, rezultatom 6:7 (5:7), 6:3, 5:7. Meč je trajao dva sata i dva minuta.

Snažni Rus, koji je u prošlogodišnjem finalu savladao i Novaka Đokovića – 7:5, 6:4, nije izdržao veliki pritisak, jer je imao ulogu favorita u meču protiv 29-godišnjeg Nemca, inače 36. tenisera sveta.

Štruf je u prvom setu dobio poslednja dva poena, posle 5:5 u taj-brejku, da bi u drugom jedan brejk Hačanovu bio dovoljan za izjednačenje.

Treći set je doneo sjajnu borbu, a na kraju je Nemac prelepim smečom sa osnovne linije iskoristio prvu i jedinu meč loptu.

Jan-Lenard Štruf će u osmini finala igrati protiv pobednika meča Conga – Beretini.