Bez Troickog u Šangaju!

05.10.2019

10:14

Srpski teniser Viktor Troicki poražen je u polufinalu kvalifikacija za ATP turnir u Šangaju. Od njega je bolji bio Huan Londero u dva seta, 6:5, 7:6 (7:4).

Viktor Troicki

Troicki je meč izgubio posle 78 minuta borbe.

Već na startu prvog seta je Londero napravio brejk i poveo 2:0. Iako je Troicki u drugom gemu imao tri brejk lopte i šansu da vrati brejk, Londero je odoleo napadima srpskog tenisera, iskoristio sve njegove greške i potvrdio brejk sa starta meča.

U nastavku tog dela igre nije bilo većih iznenađenja, a Argentinac je mirno stigao do vođstva, iskoristivši prvu set loptu za 6:4.

Drugi set bio je nešto uzbudljiviji, a Troicki je otežao posao protivniku.

Ponovo je Londero poveo sa 3:1., ali je srpski igrač uspeo da izjednači na 4:4 i ostane u meču.

U taj-brejku je koncentrisaniji ostao Londero i slavio sa 6:4.

Njegov naredni rival biće Bredli Klan, koji je na startu kvalifikacija bio bolji od Nikolasa Žarija.