Srpkinja u top 100: Ogroman uspeh Nine Stojanović u Kini!

18.09.2019

14:44

Nina Stojanović plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Gvangdžouu, pošto je savladala nekada 14. teniserku sveta Šuai Peng sa 7:6 (7-4), 2:6, 6:0.

Nina Stojanović

U prvom setu Stojanovićeva je povela 3:0, uz dva brejka viška, potom je na 5:4 imala set loptu, ali je do vođstva došla tek u taj brejku.

Izgubila je servis na startu drugog seta, zatim propustila četiri brejk šanse da ga vrati, pa je Kineskinja preuzela kontrolu i izjednačila u setovima.

Ipak, u trećem setu Stojanovićeva je opet bila briljantna i bez izgubljenog gema dobila trenutno 118. igračicu na WTA listi.

Nina je sada napravila veliki proboj u karijeri, projektovana je na 96. mesto na WTA listi, prvi put u Top 100 – osvojeni čelendžer, polufinale u Nančangu i sada četvrtfinale.

Za plasman u polufinale 23-godišnja Stojanovićeva boriće se sa Samantom Stosur, od koje je bila bolja prošle nedelje.