Belgijanac u finalu Sinsinatija, čeka Novaka ili Medvedeva!

17.08.2019

20:45

Belgijski teniser, David Gofan, prvi je finalista Mastersa u Sinsinatiju.

David Gofan

On je u polufinalu bio bolji od francuskog igrača, Rišara Gaskea, sa 2:0, po setovima 6:3, 6:4. Meč je trajao sat i 17 minuta.

Gofan je napravio jedan brejk, u četvrtom gemu prvog seta, a to je bilo dovoljno da dobije taj deo igre. Priliku da uzvrati, Gaske je imao u narednom gemu, kada nije realizovao jedinu brejk šansu.

Francuz je bolje otvorio drugi set, oduzeo je servis rivalu u drugom gemu, ali je Gofan uzvratio ribrejkom veću narednom. Trenutak odluke zbio se u sedmom gemu, Belgijanac je još jednom stigao do brejka, a nakon toga više nije izgubio nijedan poen kada je servirao.

Bio je ovo trećimeđusobni duel ove dvojice tenisera, a sada Gofan vodi sa 2:1 u pobedama.