Krunićeva ostala bez US Opena!

16.08.2019

16:52

Srpska teniserka Aleksandra Krunić neće igrati u glavnom žrebu ovogodišnjeg US Opena. Ona je eliminisana na startu kvalifikacija za poslednji Grend slem u sezoni. Od nje je u četvrtfinalu kvalifikacija bolja bila Amerikanka Kler Liu u dva seta, 7:5, 7:5.

Aleksandra Krunić

Liu je posao završila posle jednog časa i 42 minuta igre.Njena naredna rivalka biće Lara Zigmund.

Prva je do brejka stigla srpska teniserka i sa vođstvom 3:1 otvorila meč. Ipak, Liu je uspela da izjednači, a zatimm još jednom oduzme servis Krunićevoj za 7:5 i vođstvo u setovima.

U drugom delu igre viđeno je mnogo uzbuđenja. Brejkom je Krunićeva otvorila drugi set, ali je Liu odmah odgovorila.

Srpska igračica je smogla snage za još jedan brejk, ali je Liu i to uspela da odmah nadoknadi.

U sedmom gemu je Aleksandra ponovo oduzela servis Amerikanki, a 292. teniserka sveta je i za to pronašla odgovor i po treći put izjednačila.

To nije bio kraj borbe - Liu je baš kao i u prvom setu za 7:5 napravila brejk i rešila pitanje pobednika.