Nadal počistio Nišikorija za plasman u polufinale RG!

04.06.2019

16:58 >> 17:03

Španski teniser Rafael Nadal pobedio je Japanca Keija Nišikorija sa 3-0 u setovima u četvrtfinalu Rolan Garosa.

Rafael Nadal

On je do pobede došao izuzetno lako, posle jednog časa i 53 minuta tenisa – 6:1, 6:1, 6:3.

Nadal se u polufinale plasirao uz samo jedan izgubljen set u pet odigranih mečeva.

Sve je funkcionisalo u igri Španca, dok se kod Nišikorija videlo da su uzeli danak prethodni mečevi koje je morao da igra u pet setova, protiv Lasla Đerea i Benoe Pera.

Nadal je dominirao i u vinerima (29-17) i u neiznuđenim greškama (22-30).

Japanac je uspeo da dođe do samo jedne brejk lopte u prva dva seta, koju je iskoristio i izjednačio na 1:1 u drugom delu igre. Ipak, ispostavilo se da je taj gem bio jedini u drugom setu za njega.

Jedanaestostruki šampion u Parizu je uspeo da spasi četiri prilike za brejk na startu trećeg seta, a onda i da ga mirno privede kraju.

Rafa će se u polufinalu sastati sa boljim iz duela Rodžer Federer – Sten Vavrinka.