Kraj sna: Janko i Duci posle velike borbe eliminisani sa RG!

04.06.2019

15:53

Srpski teniseri Dušan Lajović i Janko Tipsarević završili su takmičenje u dublu Rolan Garosa porazom u četvrtfinalu.

Janko Tipsarević

Od Janka i Dušana bolji su bili od Nemci Kevin Kravic i Andreas Mies sa 2-1 u setovima (6:1, 6:7(4), 7:6(3)).

Tipsarević i Lajović napravili su ogroman uspeh plasmanom u četvrtfinale dubla, pogotovo jer pred početak turnira niko nije očekivao ni da će proći u drugo kolo.

Oni su na putu do najboljih osam na drugom Grend slemu sezone pobedili parove Goznales/Kureši, Molčanov/Zelenaj i Bopana/Kopil.

Kao i u prethodnom meču, kada su uspeli da dođu do pobede, prvi set su od Nemaca izgubili rezultatom 6:1.

U drugom su poveli sa 5:2, ali su se Mies i Kravic vratili i izjednačili. Set je otišao u taj-brejk, a tu su ipak uspeli prvi da dođu do sedam poena srpski teniseri.

Servisi su bili "priča" u trećem setu i nijedan dubl na riternu nije uspevao da uzme više od dva poena, pa se otišlo, ponovo, u taj-brejk. Dušan i Janko nisu imali snage da kompletiraju novi preokret i doživeli su poraz.

Kravic i Mies će se u polufinalu Rolan Garosa sastati sa argentinskom kombinacijom Švarcman/Pelja.