Ništa od Rolan Garosa: Krstin nakon velike borbe poražen od iskusnog Španca!

22.05.2019

14:20

Srpski teniser Peđa Krstin nije uspeo da se plasira u treće kolo kvalifikacija na Rolan Garosu.

RepublikaFoto: Promo/TSS

On je u susretu drugog kola poražen od 123. tenisera, iskusnog Španca Giljerma Garsije Lopeza, 4:6, 6:3, 6:4.

Krstin je dobro počeo meč, dobio je početni set, ali je španski teniser pojačao tempo u nastavku i dobio susret posle ukupno 109 minuta igre.

U početnom setu, Krstin je prvu brejk priliku propustio u petom gemu, ali ne i u sedmom. Napravio je brejk koji mu je bio dovoljan za vođstvo u meču.

Garsija Lopez je u šestom gemu drugog seta oduzeo servis Krstinu i to mu je bilo dovoljno da nešto kasnije dođe do izjednačenja.

Velika borba vodila se u odlučujućem trećem setu, posle 3:3, Španac je prelomio meč načinivši brejk, i nešto kasnije je iskoristio prvu meč loptu.