12.05.2019

15:31

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u glavni žreb Mastersa u Rimu.

Dušan Lajović

Lajović je u odlučujućem duelu poražen od Britanca Danijela Evansa 7:5, 6:3 za sat i 34 minuta.

Sprkom igraču, trenutno 24. na svetu, to je bio četvrti neuspeh u poslednjih pet duela.

Evans je u petom gemu prvog seta bez izgubljenog peona oduzeo servis rivalu, Lajović je uzvratio i izjednačio na 4:4, ali je britancu ponovo dozvolio da mu oduzme servis i potom na svoj servis povede u setovima.

Britanac je uz dva brejka poveo sa 3:0 u drugom setu i praktično rešio meč. Srbin je vratio jedan brejk za 2:4 i to je bio uvod u četiri uzastopna brejka. Lajović je kod rezultata 5:3 spasao meč loptu, ali je 81. igrač sveta u sledećem gemu završio meč i obezbedio mesto u glavnom žrebu.