Kecmanović na korak od glavnog žreba!

20.04.2019

10:25

Srpski teniser Miomir Kecmanović pobedom je započeo kvalifikacije za turnir u Budimpešti pošto je bio bolji od Italijana Alesandra Đanesija rezultatom 6:3, 6:4.

Miomir Kecmanović

Kecmanović, koji je trenutno na 91. mestu liste najboljih tenisera, posao je završio za 72 minuta.

U prvom setu, poveo je sa 3:1 brejkom u četvrtom setu, da bi na 4:2 spasao dve brejk lopte.

Prvu set loptu u narednom gemu nije uspeo da iskoristi, ali je potom rutinski odservirao u devetom gemu za 6:3.

U drugom setu, bio je još sigurniji. Odmah je napravio brejk, poveo sa 2:0, da bi na 4:2 propustio još dve prilike za brejk. Ipak, sigurnim servisom do kraja meča obezbedio je pobedu.

On će u poslednjem kolu kvalifikacija igrati sa pobednikom meča između Ukrajinca Sergeja Stakhovskog i Nemca Danijela Brandsa.

Prvi nosioci su Marin Čilić i Borna Ćorić, a igraće i Marko Čekinato, Nikoloz Basilašvili i Džon Milman.