Filip je imao svoje šanse: Federer zaustavio Krajinovića!

25.03.2019

21:27

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u 1/4 finale Mastersa u Majamiju.

Filip Krajinović

Njega je zaustavio Švajcarac Rodžer Federer koji je slavio u dva seta rezultatom 7:5, 6:3.

Ovo je bio njihov treći međusobni susret i treća Rodžerova pobeda.

Srpski teniser je bio veoma dobar u prvom setu u kom je propustio nekoliko šansi da se odlep i od Rodžera. U drugom setu Krajinović je očekivano pao, pa je Švajcarac prošao dalje.

Filip je odigrao veoma dobar prvi set. Odmah u trećem gemu je napravio brejk, ali mu je Federer ekspresno uzvratio ribrejkom.

Otišao u četvrtfinale... Rodžer Federer

Useledio je mirniji period igre u kom su oba tenisera čuvala svoje servis gemove. Pri rezutltatu 5:5 Krajinović propušta brejk loptu. Federer je to surovo kaznio, poveo je sa 6:5, a onda napravio i drugi brejk u setu i poveo sa 1:0.

U drugom setu Krajinović je pao, pa je Rodžer bez većih problema sa 6:3 stigao do plasmana u četvrtfinale Majamija.

Federer će u narednoj rundi igrati protiv boljeg iz duela Medvedev/Opelka.