Furiozno, maestralno, znalački: Novak rasturio Puja za finale sa Nadalom

25.01.2019

08:30 >> 10:19

Novak Đoković se plasirao u finale Australijan opena, pobedom nad Lukasom Pujom 3:0 (6:0, 6:2, 6:2).

RepublikaFoto: tanjug/AP
Novak Đoković

Majstorski je Novak ušao u meč, što govori i prvi set koji je završen za 23 minuta. Nervoza Francuza ne umanjuje znalačku igru Đokovića koji je set osvojio bez izgubljenog gema.

U drugom setu Srbin je nastavio sa sjajnom igrom, nedozvolivši Lukasu ni da pomisli da može da dođe do brejka. Tek posle više od pola sata igre došao je do prvog gema na svoj servis. Set je završen 6:2.

U trećem setu, Francuz je izazvao "Bravo" od Novaka, ali je Srbin nastavio sa svojom ubedljivom igrom, napravio brejk i poveo sa  4:1, potom je samo meč priveo kraju.

Meč je trajao samo 85 minuta, što govori o superiornosti Novaka Đokovića u ovom meču. Ovo je sedmo finale srpskog tenisera na Australijan openu, a treba napomenuti da je svih šest finala pre završio kao pobednik.

Ovo će mu biti 24. Grend slem finale u kojem će se boriti za 14. titulu.

Pobeda nad Pujom je 27 uzastopna pobeda najboljeg tenisera sveta nad teniserima iz Francuske.

U finalnom duelu igraju Rafael Nadal i Novak Đoković.

UŽIVO IZ GEMA U GEM:

III set

6:2 - Novim brejkom je Novak završio posao.

5:2 - Dovoljno je da Novak odbrani svoj sledeći servis gem i da se plasira u finale

4:2 - Puj se bori iako je svima jasno ko je finalista

4:1 - Novi gem sa nulom, osvaja Novak Đoković

3:1 - Novak je odao priznanje protivniku rekaši "Bravo", iako je to bilo za preokret Francuza u ovom gemu. Borba je nastavljena i imresivnom odbranom je Novak došao do novog brejka

2:1 - Ni za trenutak Novak ne popušta, koncentrisano od kada je kročio na teren

1:1 -  Ne predaje se Puj i upisuje tek treći gem u konačni zbir od početka.

1:0 - Novak ne staje, ne dozvoljava Francuzu ni da pomisli da može da dođe do brejka

II set

6:2 - Najsnažniji servis na meču odservirao je Puj, 206km/h, i to u telo Đokovića koji je izbegao tu lopticu a potom napravio novi brejk za 2:0 u setovima.

5:2 - Dobri servisi, izlazak na mrežu i ubedljiva prednost Novaka

4:2 - Ne ide prvi servis Francuzu, koji je imao i sreće, s obzirom da mu je Novak poklonio poen i tako mu pomogao da dođe do drugog osvojenog gema na meču

4:1 - Fenomenalna igra Novaka za potvrdu brejka

3:1 - Francuza ne služi drug servis, ispod 30 posto, a Novak znalački pravi novi brejk, iako je gem osvojio na dvostruku servis grešku Lukasa

2:1 - 12. minuta igre u drugom setu. Puji je prvi put pružio za nijansu veći otpor Novaku

1:1 - Prvi gem koji Francuz osvaja u ovom meču. Posle više od pola sata igre Puj osvaja prvi gem na meču

1:0 - Đoković ne posustaje, i definitivno rezultat mečadrži u svojim rukama.

I set

6:0 - Nekoliko sjajnih riten udaraca (četiri) je imao Novak u prvom setu, koji je trajao 23 minuta.

5:0 - Četvrti asa je Novak pogodio. Koncentirano i znalački je prvi reket sveta ušao u ovaj meč.

4:0 - Furiozan start Novaka Đokovića u meču polufinala. Potvrđen brejk!

3:0 - Maestralna odbrana uzetog brejka, bez izgubljenog poena.

2:0 - Već na prvi servis gem Francuza, Novak je uspeo da napravi brejk.

1:0 za Novaka - Već u prvom gemu vidi se da će biti velika borba između ova dva tenisera. Đoković je upisao dva asa.