VELIKI USPEH: Karate klub Astra treći u Jagodini

30.10.2018

15:42

U nedelju 28. oktobra je u Jagodini održan dvadeseti Memorijalni karate turnir "Dragoslav Radovanovic - Pjer" u organizaciji Šotokan Karate saveza Srbije i Karate kluba"Jagodina" na kome je ucestvovalo 709 takmicara iz 34 kluba iz Srbije, Slovenije i Bosne i Hercegovine.

RepublikaFoto: Promo foto
Karate klub Astra

Karate klub Astra iz Beograda je na ovom turniru nastupio sa svojih 30 takmičara. Ekipu Astre su u katama i borbama predvodili treneri: Aco Ćirović, Nikola Škerović, Isak Trajković  i Teodora Ličina.            U generalnom  plasmanu takmiča Astre su osvojili treće mesto  iza prvoplasirane ekipe iz  Čoke i drugoplasirane ekipe Hai- kena.

Takmičarka Astre Katarina Filipović je proglašena za najuspešniju seniorku takmičenja.

Astra je osvojila ukupno  28 medalja i to -14 zlatnih, pet srebrnih i devet bronzanih.

U katama su osvojili osam zlatnih, četiri srebrne i osam bronzanih medalja, dok je u borbama osvojeno šest zlatnih, jedna srebrna  i jedna bronzana medalja.