JOŠ JEDNO ODLIČJE ZA SRBE: Arunovićeva i Mikec osvojili bronzu na Svetskom kupu

26.04.2018

08:47

Srpski strelci Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili su bronzanu medalju na Svetskom kupu u južnokorejskom Čangvonu u takmičenju mikseva vazdušnim pištoljem.

RepublikaFoto: twitter.com/Zorana_Arunovic
Zorana Arunović je stigla do još jednog odličja u Koreji

Kako je saopštio Streljački savez Srbije, aktuelni evropski vicešampioni osvojili su bronzu rezultatom 424,8 krugova.

To je druga medalja za Srbiju u Čangvonu, nakon što je Arunović u pojedinačnoj konkurenciji vazdušnim pištoljem osvojila bronzu.

Arunović je osvojila 16 medalja na svetskim kupovima, a Mikec 12.

Drugi srpski mešoviti par Bobana Veličković i Dimitrije Grgić zauzeo je deveto mesto, a od finala, u koje ulazi pet najboljih iz kvalifikacija, delilo ih je pet krugova.

U takmičenju muškaraca malokalibarskom puškom u trostavu tri puta 40 metaka Milenko Sebić zauzeo je deveto mesto sa 1.176 krugova.

Srpska reprezentativka Andrea Arsović je u eliminacijama trostava sa 1.154 kruga zauzela 26. mesto u konkurenciji 43 takmičarke.