ZOI Pjongčang: Svindal prvi u spustu, Vukićević uzeo 41. mesto, Stevović deset mesta iza

15.02.2018

08:23

Srpski skijaši Marko Stevović i Marko Vukićević uspešno su odvezli trku u spustu. Vukićević je na kraju bio 41, dok je Stevović bio deset mesta slabiji. Šampion ove discipline postao je Norvežanin Aksel Lund Svindal.

Vukićević je na kraju zaostao 5 sekundi za Svindalom

Vukićević je zauzeo 41. mesto rezultatom 1:45,36 minuta i bio je za 5,11 sekundi sporiji od Svindala. Stevović je kao 51. prošao kroz cilj zaostatkom od 9,25 sekundi za pobednikom.

Svindal je pobedio rezultatom 1:40,25 minuta i kao 35-godišnjak postao najstariji osvajač zlatne olimpijske medalje u alpskom skijanju.

Srebrnu medalju osvojio je njegov sunarodnik Kjetil Jansrud sa zaostatkom od 0,12 sekundi, a Švajcarac Beat Fojc osvojio je bronzu sa zaostatkom od 0,18 sekundi za pobednikom.