ISTORIJSKA TITULA: Odbojkašice Uba ŠAMPIONKE SRBIJE!

13.04.2021

18:39

Odbojkašice Uba osvojile su prvu titulu šampiona Srbije! One su u majstorici finalne serije plej-ofa savladale TENT iz Obrenovca 3:2 (25:15, 25:21, 19:25, 18:25, 15:11).

RepublikaFoto: OSS
Odbojkašice Uba

Odbojkašice Uba su silovito počele utakmicu i odmah stekle rezultatsku prednost, koju su povećavale kako je set odmicao i na kraju su Obrenovčankama prepustile samo 15 poena.

U drugom setu se vodila izjednačena borba, a ekipe su se smenjivale u vođstvu do završnice, kada je Ub imao više koncentracije i taj deo igre dobio sa 25:21 za vođstvo od 2:0 u setovima.

Posle izjednačenog početka u trećem setu, Ub je poveo sa 10:7, ali je TENT uspeo da preokrene i smanji vođstvo Uba na 2:1 u setovima.

Od početka četvrtog seta se vodila žestoka i izjednačena borba za svaki poen. Posle izjednačenja na 7:7, TENT je zahvaljujući sjajnim servisima Ane Malešević poveo sa 11:7, a zatim i 15:10, pa 19:12. U završnici je bilo 22:15, a na kraju 25:18  za izjednačenje na 2:2 u setovima.

Odbojkašice Uba su pokazale pribranost u odlučujućem setu i zasluženo stigle do prve titule prvaka države!