SRPKINJE STARTOVALE PORAZOM U KVALIFIKACIJAMA: Ruskinje opravdale ULOGU FAVORITA!

19.03.2021

18:50 >> 20:32

Ženska rukometna reprezentacija Srbije je poražena na startu kvalifikacija za Olimpijske igre od selekcije Rusije rezultatom 29:24.

RepublikaFoto: IHF
Rukometašice Srbije protiv selekcije Rusije na startu kvalifikacija za OI

Već sutra od 17.30 sledi meč protiv domaćina Mađarske koji je daleko važniji od današnjeg, a u nedelju, takođe od 17.30, rival je Kazahstan.

Ruskinje su bolje otvorile meč, ali usledio je period buđenja Srbije. Igralo se gol za gol, sve do rezultat 8:7 za Srbiju.

Sredinom prvog dela Rusija preuzima kontrolu. Posle tri vezana gola iz sedmerca, odvojile su se Ruskinje na 11:9. Nisu popuštale i ubrzo dolaze na plus pet 15:10. Prvo poluvreme je završeno sa 17:13.

Već na startu drugog dela Srbija ostaje bez Jovane Stoiljković, koja je posle grubog starta dobila direktan crveni karton. U prvih deset minuta nastavka igralo se gol za gol pa je skor na semaforu bio 21:17 za Rusiju.

U tom trenutku Srbija se budi i preko Trifunovićeve, koja postiže dva gola i Slađane Pop-Lazić stiže na minus jedan – 21:20. Držala se su srpske dame do 22:21, a onda je Rusija dodala gas. Sa četiri vezana gola stižu na 26:21 na osam minuta pre kraja, nije bilo vremena za novi preokret.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Vjakireva sa sedam golova, dok je Managarova dala pet sve ih sedmeraca. Slađana Pop-Lazić sa pet i dve Jelene Lavko i Trifunović sa četiri pogotka predvodile su Srbiju.

U prvom meču grupe u Đeru, Mađarska je ubedljivo savladala Kazahstan 46:19

DRUGO POLUVREME RUSIJA - SRBIJA 29:24

29:24 Kraj meča!

27:24 Sve manje vremena za Sepkinje! Sjajan gol Dmitrović!

26:22 Posle sjajne akcije pogađa Pop Lazić, svaki gol je bitan zbog gol razlike!

26:21 Ruskinje uvećavaju vođstvo!

24:21 Pop Lazić postiže zlata vredan gol! Ali, uzvraćaju Ruskinje! Vjakireva realizuje sedmerac!

22:20 Trifunović realizuje sedmerac! Sjajna igra Srbije u ovim trenucima! Dobrovnikova pogađa na isteku napada!

21:19 Iz koraka preko bloka pogađa Trifunović, možemo do preokreta! A sada i gol Pop Lazić! Može li Srbija do preokreta?

21:17 Jovana Risović briljira na golu u ovim trenucima, ali nikako da postignemo gol!

20:16 Gol Dragane Cvijić, prvi na meču!

20:15 Liščević pogađa, konačno gol za naše devojke! Vjakireva sigurna sa 7 metara!

19:14 Najubedljivija prednost Ruskinja na meču!  Greška za greškom Srpkinja...

17:14 Šok na staru drugog poluvremena! Crveni karton za Stoiljković!

PRVO POLUVREME RUSIJA - SRBIJA 17:13

17:13 Igrala je Srbija dobro u prvom delu prvog poluvremena, ali su Ruskinje preuzele inicijativu i sa četiri gola prednosti odlazi na odmor!

16:12 Liščević pogađa prvi gol na meču! Ptethodno je Dobrovnikova postigla maestralan pogodak!

15:11 Nastavljaju naše sa promašajima, Sedojkina sjajan na golu! Konačno gol Srbije, ovog puta sa sedmerca!

14:10 Trifunović hrabro do kraja! Sjajna odbrana Risović! Dmitrijeva pogađa iz neugodne situacije! Dobrovnikova uvećava prednost Ruskinja!

11:9 Vjakireva pogađa sa sedam metara! Sjajna odbrana Risović, ali sedmerac za Ruskinje!

9:9 Novi gol Mangarove! Ali pogađa Lavko iz nemoguće situacije!

8:8 Igra se gol za gol, Radosavljević pogađa! Vjakireva sigurna sa penala!

7:7 Šta je sada odbranila Sedojkina! Lavko postiže novi gol!

6:6 Slađana Pop Lazić pogađa prazan gol za prvo vođstvo Srbije! Uzvraćaju Ruskinje, ali novi gol Stoiljković!

4:4 Krpež-Šlezak realizuje sedmerac za izjednačenje!

4:3 Dobra igra Srbije! Krpež-Šlezak postiže gol za izjednačenje, uzvraćaju Ruskinje!

3:2 Stoiljković smanjuje prednost Ruskinja, važan gol za samopouzdanje! Nova odbrana za Risović!

3:1 Novi gol Managarove! Sjajna odbrana Ruskinja, naše dekoncentrisane na startu meča!

2:1 Prolazi akcija za Kseniju Makejevu, prvi pogodak na meču postižu Ruskinje! Managarova postiže drugi gol na meču posle odbrane golmana ruske reprezentacije

Jovana Stiljković postiže pogodak posle sjajne akcije našeg tima! A, onda sjajna odbrana Risović!

Prvi rival izabranicama selektora Ljube Obradovića od 20 sati su Ruskinje, već sutra od 17.30 sledi meč protiv domaćina Mađarske, a u nedelju, takođe od 17.30, rival je Kazahstan.

Srpske rukometašice nisu učestvovale na Olimpijskim igrama od Seula 1988, a da bi sada uspele potrebno je da osvoje jednu od prve dve pozicije na turniru.